Tecavüzcü katil öldürüldü Facebook virüsü nasıl temizlenir?

Yeni Facebook virüsü Tecavüzcü katil öldürüldü, video internete sızdırıldı! başlıklı video görünümlü bir resim ile yayılıyor. Sizin adınıza dahil olduğunuz gruplara ve arkadaşlarınıza mesaj atıyor.

Aşağıda Tecavüzcü katil öldürüldü Facebook virüsü nasıl temizlenir çözümünü bulabilirsiniz.

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tecavüzcü katil öldürüldü Facebook virüsü nasıl temizlenir?

    Eğer bir şekilde linki tıkladıysanız ve virüs bilgisayarınıza bulaştıysa panik yapmanıza gerek yok. Sadece aşağıda anlatılamları yapmalısınız. Bu Facebook virüsü özellikle Google Chrome tarayıcısını etkiliyor.

    Aşağıdakileri adım adım yaparsanız virüs temizlenecektir.

    Facebook virüsü sadece Google Chrome tarayıcıları etkiliyor. Firefox, Internet Explorer, Opera gibi tarayıcılar bu virüsten etkilenmiyor. Bu sebepten işlemler sırasında Google Chrome kullanmayın.

    Facebook virüsünü temizlemek için Google Chrome uzantılarından kurtulmanız gerekiyor.

    Chrome uzantılarını el ile silmelisiniz. Bunu da Chrome uzantılarının bulunduğu klasöre girerek yapabilirsiniz.

    Facebook Virüsünnün temizlenmesi:

    Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\

      Windows 7, Windows 8, Windows 10 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 10 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki User Data klasörünü silin
      User Data\

    Klasörü Chrome uzantılarını ve sizin ayalarınızı saklayan klasördür ve içinde Chrome'a bulaşmış, yüklenmiş uzantıları barındırır. Size ait özel bir dosya veya sisteme zarar verecek bir klasör veya dosya yoktur. Bu sebepten klasörün içindekileri tamamen silebilirsiniz.

    Chrome uzantılarının açılmamasını veya silinmemesini sağlayan da javascript ile yazılmış bir zararlı kod dosyasıdır. Bu klasörü silerek bundan da kurtulmuş olacaksınız.

    Böylelikle Chrome'u sıfırlamış olacaksınız.

    Chrome silinemeyen eklentileri yukarıdaki şekilde silebilirsiniz.

    Son olarak Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? ile bilgisayarını tam olarak taramanızı öneririm.

    Bu işlemlerden sonra Facebook şifreniz değiştirmelisiniz.

    Ayrıca daha detaylı çözüm için : Facebook virüsü nasıl temizlenir?  linkini mutlaka inceleyin.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • böyle virüslerdemi vardı çok entersan nelerle uraşıyorlar yani muratbey bu virüsü yaymadaki amaç nedir acaba bir kazançları oluyormu bu virüsü yayanların onu anlayamadım ben candan 8 yıl önce
    • Bu virüsler sayesinde istedikleri sayfaların beğenilerini arttırıyorlar. Bu tür facebook virüslerinin amacı ya facebook şifresi çalmak ya da sayfalara beğeni kazandırmak Candan murat 8 yıl önce