Tecno, Infinix telefonlar aldığınızda devre dışı bırakmanız gereken uygulamalar

Tecno veya Infinix telefon aldığınızda neler yapmalısınız?

kyoya kyoya (5)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benim kullandığım marka ve model olan TECNO SPARK 7T'yi ilk aldığımda bayağı bir boş ve reklam yollayan uygulamalar vardı, sistem veya 3.taraf uygulaması farketmeksizin.

    Kendi edindiğim tecrübeler sayesinde size de bunları söyleyebileceğim.

    HiOS Launcher uygulamasının bildirimlerini ve her iznini kapatın. (Bildirimleri kapatın, reklam bildirimleri gelebilir. İzinleri almanız çağrı uygulamasının wallpaper(duvar kağıdı)ini bozabilir.)

    "Palm Store" uygulamasını devre dışı bırakın.

    "Akıllı Tarayıcı"  uygulamasını devre dışı bırakın.

    "Hi Browser" uygulamasını devre dışı bırakın.

    "AHA Games" uygulamasını devre dışı bırakın.

    "Carlcare" uygulamasını devre dışı bırakın.

    Sistemin varsayılan "Dosya Yöneticisi"ni devre dışı bırakın. (MiXplorer veya Amaze file manager öneririm.)

    "FM Radyo'".uygulamasını devre dışı bırakın. (Size kalmış.)

    Sistemin varsayılan "Galeri" uygulamasını devre dışı bırakmanızı çok öneririm; Geri dönüşüm kutusu yok vs. işinize pek yarayacağını da düşünmüyorum. Simple Gallery Pro uygulamasını F-Droid'den indirip kullanabilirsiniz, bana göre en iyi Galeri uygulaması şimdilik budur)

    "Google" uygulamasını devre dışı bırakın.

    "Hava durumu" uygulamasını devre dışı bırakın.

    "XShare Mini" uygulamasını devre dışı bırakın.

    "TECNO SPOT" uygulamasını (varsa) devre dışı bırakın.

    Videolar ve Takvim uygulanmasını devre dışı bırakın. (Takvim yerine Google'nin Takvim uygulamasını kullanabilirsiniz.)

    Önemli; Sistem güncellemelerini *rootsuz* ise("rootlu cihazlarda çökebilir") yapmanızı öneririm. Her güncellemede çeviriyi ve özellikleri iyileştiriyorlar.

    NOT: Son olarak, arkaplanda çalışmasını istediğiniz bir uygulama sürekli kapanıyorsa Uygulamanın Batarya Optimizasyonunu kapatıp, Phone Master'dan Otomatik Başlangıç Yönetimi yerinden uygulamaya izin vermelisiniz.

    Ekler:

    Ek1

    Ek2

    GELİŞMIŞ KULLANICILAR İÇİN;

    DEVRE DIŞI BIRAKAMADIĞINIZ UYGULAMALARI ADB KULLANARAK DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRSİNİZ. YOUTUBE'DA NASIL YAPILACAĞI VAR.

    kyoya kyoya (5)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Nasıl ama? kyoya 1 yıl önce