Telefon %40 şarjda iken kapanıyor, bu sorunu nasıl çözerim?

Merhaba, Samsung Grand-Neo bir iki ay önce şarjı %40'lara inince kapanıyordu ve batarya şişmişti. Ben de yeni bir batarya aldım ama bu sorun devam ediyor. %40 civarlarında bir program açmaya kalktığımda bir anda kapanıyor ve şarja taktığımda bataryanın %0 olduğunu görüyorum. Şimdiden teşekkürler.

mcalender mcalender (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? bu linki inceleyebilirsin. Sorun kalibrasyon sorunu olabilir.

    Kalibrasyoun sonucunda sorun düzelmezse, telefonu sıfırlamak gerekebilir. Sıfırlama sonrasında da telefon düzelmiyor ve batarya bozulmuş veya telefonda donanımsal bir sorun var demektir.

    hakan hakan (15394)