Telefon açıkke mi, kapalıyken mi daha iyi şarj olur ?

Akıllı  veya  tuşlu  telefonları  şarj  ederken  telefon  açık mı kapalı mı olursa mı  daha  şarj  olur ?

mat7 mat7 (336)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aslında kapalıyken daha iyi şarj olur çünkü cihaz kapalı kalınca herhangi bir uygulama , wifi vs. ne açıktır ne de arka planda işlem yapılıyor.

    Cihaz açıkken şarj edince ister istemez arka planda bazı sistem uygulamaları olsun normal uygulamalar olsun açık kalıyor ya da siz telefon görüşmesi yaptınız yahut uygulama kullandınız bu durumda kısmide olsa biraz geçikmeli şarj olabilir ; nedeni uygulamaya enerji harcamasıdır.

    Sonuç olarak cihaz kapalıyken şarj etmek idealdir ; açık ya da kapalı çok fark olacağını sanmıyorum.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Bende öyle düşünmüştüm . Teşekkürler . @ybaskin34 (913) mat7 4 yıl önce
    • 👍 Rica ederim. 😊 ybaskin34 4 yıl önce