Telefon alırken nelere dikkat etmeliyim?

Hangi telefonu alırsam veya hangi özelliklere sahip telefonu almalıyım?

Telefon alırken en iyi kameraya sahip olan telefonu nerden anlarız?

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    - Bir çok yeni telefonların oyun performansları düşük oluyor ve hangisi iyi hangisi kötü bilmiyoruz?

    Bir çok insan telefon alırken sadece görünüşüne ve markasına bakıyor. Büyük mağazalara gittiğimizde de oradaki çalışanlar hangi telefonu az satılıyorsa size onu satmaya çalışıyorlar ve sizin beyninizi yıkıyorlar.

    - Bir telefon alırken nelere dikkat etmeliyiz?

    Bir android telefon alırken Ram , Cpu ve Donanımına dikkat etmeliyiz.

    - RAM hangi aralıklarda olmalıdır:

    Bir android telefon alırken RAM'ının 3 ve üzerinin olmasına dikkat etmeliyiz ne kadar RAM yüksekse o kadar akıcı olur ama CPU ve İşlemcinin'de iyi olması gerekiyor

    IOS cihaz alırken RAM önemli değil çünkü IOS kendi işletim sistemini kullandığından ve kendi ara yüzünü ürettiğinden pek önemli değil.Ama yine de 2-3 ve üzeri RAM'a sahip IOS cihazını almanızda önem var "Tabi oyun oynayacaksanız".

    - CPU yani GHz hangi aralıklarda olmalıdır:

    Android cihaz alırken CPU aralığının 2.36 GHz ve üzeri olmasına dikkat etmeliyiz.

    IOS alırken'de 2.0 ve üzeri olmasına dikkat etmelisiniz çünkü IOS kendi işletim sistemini kullandığı için pek kasmalar yani donmalar olmaz.

    - Hangi donanımı kullanmalıyım:

    Donanımın iyi olmasına dikkat etmeliyiz donanım iyi değilse CPU ve RAM'ın da önemi kalmıyor. Bir çok donanım yani Ana İşlemci yani CPU ve CPU Çekirdeği var ve bunlardan en iyisini yani en son sürüme sahip olan android telefonu almalıyız.

    Peki hangi CPU Çekirdeğinin aralığındaki android telefonunu almalıyım

    8 ve üzeri olmasına dikkat etmeliyiz tabi android telefon alcaksanız

    Ayrıca Grafik İşlemcisi'nin de iyi olmasına dikkat etmelisiniz

    Apple telefon alacaksanız 6 ve üzeri olmasına dikkat etmelisiniz

    "Bu yazdıklarım daha akıcı ve daha üst düzey grafiklerde oyun oynamanız için."

    darkcrak darkcrak (5168)