Telefon da her sistem güncellemesi yapılmalı mı?

Akıllı telefonlarda her sistem güncellemesi geldiğinde yapmak doğru mu?
Yoksa her seferinde güncelleme yapmak gerekmiyor mu?

mat7 mat7 (341)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başka bir web sitesinden alıntı olduğu için kaldırılmıştır!

    Uzmanim.net'in kurallarına bu uzantıdan ulaşabilirsiniz -- https://uzmanim.net/hakkinda

    ses1842 ses1842 (64)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Cevap için teşekkürler. Peki benim tlfnum xiaomi redmi note 8 . 1 oldu alalı. Hangi katagoriye giriyor ?🙂@ses1842 (36) mat7 3 yıl önce
    • Mutlaka güncelleyin :), @mat7 ses1842 3 yıl önce
    • Teşekkürler 👍 kafamı rahatlatınız @ses(1842) mat7 3 yıl önce

    Her sistem güncellemesinde hem kendilerini geliştiriyorlar ve yeni özellikler ekliyorlar, hemde açıklarını kapatmaya çalışıyorlar ve kendilerini güvenlik alanında da geliştiriyorlar.

    Her ne kadar performans vs. artışı söz konusu olsada bazen performansı düşürdükleri söyleniyor fakat bunlar gayet normal ama sıkıntı etme çünkü milimlik bir performans düşüşü diyebilirim.

    Sistem güncellemelerinde bazı ufak hatalar olabiliyor yani uygulama fakat bunları gelen güvenlik güncellemeleri ile düzeltiyorlar.

    Bana sorarsan yeni özelliklerden faydalanmak veya yenilikleri seviyorsan güncelleyebilirsin.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hocam kayıtsız sonradan imei atılan telefonlarda güncelleme yapılmalı mı? güncelleme yapılırsa telefon kapanır falan deniliyor da , ses1842 3 yıl önce
    • Eğer IMEI kopyaladıysan kapanma riski var fakat IMEI alıp sonra cihazı yükseltirsen bişi olamz. darkcrak 3 yıl önce
    • @ses1842 eğer orijinal IMEI ise hiç bir sıkıntı olamaz fakat eğer kaçak IMEI ise silinme riski var. darkcrak 3 yıl önce
    • IMEI nın kaçak olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? @darkcrak ses1842 3 yıl önce
    • https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama üzerinden kontrol edebilirsin @ses1842 darkcrak 3 yıl önce
    • Hocam iki tane IMEI var telefonda biri " 7 yıl veya daha uzun süredir kullanılmadığı için kapatılmış cihaz." diyor diğeri "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI " diyor @darkcrak ses1842 3 yıl önce
    • Kaçak IMEI yani silinme riski var bu IMEI numaranın @ses1842 darkcrak 3 yıl önce
    • "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" ne bilmiyorum @ses1842 @hakan açıklayabilir darkcrak 3 yıl önce
    • güncellemeyeyim yani değil mi hocam @darkcrak ses1842 3 yıl önce
    • Eğer İthalat yoluyla kaydedilen IMEI kaçak değilse güncelle fakat kaçaksa güncelleme. @ses1842 darkcrak 3 yıl önce