Telefon dondu kapanmıyor. Ne yapmalıyım?

Merhaba android telefon kullanıyorum. Az önce instagramdan whatsappa geçis yapacakken ekran takıldı ve geçiş yapmadı. Şuan ne dokunmatik ekran aktif, ne kilit tuşuna basınca kapanıyor ne de şarj alabiliyor. Sessizce şarjının bitip kapanmasını bekliyorum. Benzer bir durum birkaç defa daha başıma gelmişti. Bu durum neden olur? ;Sizce ne yapmalıyım?

Not: Telefon htc model oldugundan batarya çıkaramıyorum.

rzgr rzgr (17)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Güç tuşuna 5-10 ´saniye basılı tuttuğunda telefon kapanabilir belki bunu yapmayı deneyebilirsin.Yok olmuyorsa mecbur şarjının bitmesini beklersin ve tekrardan şarja takıp açarsın.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Denedim olmadı , sorunun sebebi nedir? rzgr 5 yıl önce
    • Cihaza o an için gereğinden fazla yük binmiş olmalı ve bu nedenle donmuş. @rzgr omercik 5 yıl önce
    • Tesekkurler rzgr 5 yıl önce

    Üç Tuş Yaparsın ;

    Güç + Ses Açma + Ses Kapama

    Biraz Bekle Otomatik Kapanması Gerekir.

    Orta Tuşu Varmı ?

    malgibiolan malgibiolan (307)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Her şeyi denedim olmadi rzgr 5 yıl önce
    • Sarj bitince oldu rzgr 5 yıl önce