Telefon ekran sararması sorunu

Telefonun ekranının parlaklığını artırdikda ekranı toz gibi  oluyor yani sari Kum gibi bu 2 ay once başladI telefon markası samsung galaxy j3 2016

Bu arada bunun donanımsalmı yazılımsalmı oldugunu bilmiyorum

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sararma yeni olmaya başladıysa, telefonun ekranı böyle sarı görünmüyorsa, bu yazılımsal değil donanımsal bir sorundur ve telefonun ekranı ömrünü tamamlıyor demektir.

    Bazı telefonlarsa mavi ışık filresi var (Blue light filter) bunu ayarlar > Ekran bölümünde bulabilirsin. Bununla oyna biraz. Seni rahatsız eden sarılık gidiyorsa sorun bundandır. Değilse  yukarıda da bahsettiğim gibi ekranın  bozuluyor demektir.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • 2 aydir oluyor adils 3 yıl önce
    • Bu donanımsal miş adils 3 yıl önce

    lutfen bu soruyu bılıyorsanız cevaplayın hıc olmassa hata donanımsalsa soyleyın bıleyım

    adils adils (136)