Telefon format sonrası gelen uygulamaları kaldırma

Telefonuma format attım sonrasında kendi yüklediği uygulamaları gördüm pek işime yarar uygulamalar değil silsem sorun olurmu hata verirmi mesela socialife games navigation officesuite gibi uygulamalar telefonun formattan sonraki kendi uygulamaları

anonim15432 anonim15432 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Birçok marka kendine göre işletim sistemini uyarlıyor ve içerisine yazılımlarını varsayılan olarak yüklü bırakıyor.Bu yazılımların çoğunun kullanıcı tarafından kullanıldığını sanmıyorum.Yazılımların bazıları gerçekten markanın işe yarayabilecek uygulamaları bazıları da reklama kaçan uygulamalar oluyor.Ancak bu uygulamaların bazılarını normal yollar ile kaldırmak mümkün olmuyor.Çünkü marka uygulamarı özelleştirdiği sistemden kaldırılmasını engelliyor.Siz eğer telefonunuzu ROOT eder ve yetkilerini kendinize alırsanız uygulamaları silmenize imkan tanınmış oluyor.ROOT ile telefonun sahibi marka değil bir bakıma siz oluyorsunuz.Ancak ROOT işlemi yetkileri tamamen devralır ve yanlış kullanılırsa zararlı hale gelir.Güvenlik ROOT işleminden sonra sıkıntıya girebilir.

    Eğer uygulamaları kullanmak istemiyorsanız, Telefonunuzun Ayarlar->Uygulamalar bölümüne girin ve istemediğiniz uygulamaları bulun.Eğer uygulamaları kaldırma seçeneği yoksa, uygulamaları devre dışı bırakın.Bu sayede uygulamalar arayüzde görünseler dahi sizi rahatsız etmeyecek hale gelecekler.

    ismailsarp ismailsarp (6010)