Telefon Hattı Olmadan Internet Olur mu ?

merhaba arkadaşalar ufak bir sorum olacak internette araştırdım ama tatminkâr bir cevap bulamadım. benim merak ettiğim evimizde daha doğrusu diyelimki mahallemizde telefon hattı yok evimize internet bağlatabilirmiyiz eğer bağlatabilirsek nasıl bağlıyorlar yani bir türlü mantığım almadı telefon hattı olmadan nasıl internet bağlıyorlar.

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon hattı olmadan, sizin bahsettiğiniz anlamda klasik  internet olmaz.  Tabi şu durumlar istisnadır

    • Uydunet
    • Fiber
    • 3G veya 4G üzerinden bağlantı.

    Uydu üzerinden internet bağlantısı mümkün. Çanak vasıtası ile bağlantı yapılabiliyor.

    Fiber bağlantıda evinize fiber kablo çekiliyor. Telefon hattının ulaşamadığı yerlere fiber çekilmez elbette.

    3G, 4G de malum cep telefonu üzerinden veya bu tür bağlantıyı destekleyen cihazlardan sağlanabilir.

    TTNET'in yalın internet kavramı var. Bunda tek farklı olan size bir telefon numarası vermemeleri. onun dışıda kablo çekilmesi vs her şey aynı.

    hakan hakan (15424)