telefon icin kalici dosya silme

Merhaba,telefonu satmayi dusunuyorum icindeki verileri kalici olarak silmenin bir yolu var mi?Play storeda bulunan uygulamalar ise yaramiyomus sanirim

barbaros barbaros (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet sizin de bahsettiğiniz gibi aslında sildim dediğiniz veriler, farklı bir kişi tarafından geri getirilebilir.Örneğin bilgisayarda low level format atılarak harddisk sektörleri tamamen temizlenebiliyordu.Ancak telefonlar için bu durum daha zor ve bu işlem teorik olarak imkansız çünkü telefonlarda, bilgisayar gibi BIOS olmadığından işletim sistemi tekrar yüklenemez olurdu.

    Sizin istediğiniz yani verilerin kalıcı olarak silinme durumu için geliştirilen bir uygulama var.Uygulamanın ismi Secure Delete uygulamada fotoğrafları silmek ücretsiz ancak diğer verilerde ücret istenebilir.

    Ayrıca başka bir uygulama olan Secure Wipe uygulaması da var.Bu uygulama telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra çalıştırıyorsunuz ve telefonunuzda boş olan kısımlardaki tüm verileri geri getirilemez şekilde siliyor.

    Sucure Delete uygulaması için buraya, Secure Wipe uygulaması içinde buraya tıklayabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)