Telefon internete bağlanmıyor, "IP Adresi Alınıyor" da takılı kaldı, "Kötü Bağlantıdan Kaçınıldı" hatası

IP alınıyor diyor fakat bir türlü bağlanamıyor ve kötü internet bağlantısından kaçınıldı diyor.Yardımcı olur musunuz?

cemilecaglar15 cemilecaglar15 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunun sebebi kullandığınız modeme olan uzaklığınız olabilir.Eğer modeme uzaksanız ve telefonunuz bağlanmada sorun yaşıyor ise verileri stabil bir şekilde alıp-veremiyor ise "Kötü bağlantıdan kaçınıldı" ibaresi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Ayrıca IP adresi alınıyor yazısının da sebebi mesafenin uzak olması olabilir.

    IP adresi alınıyor sorununu Manuel IP adresi alarak geçmeyi deneyebilirsiniz.

    Bağlanmak istediğiniz ağın üzerine basılı tuttuktan sonra Gelişmiş seçenkleri aktif edin.Ardından IP ayarları bölümünü DHCP den Statik'e çevirin.Şimdi birşeyi daha bilmemiz gerekiyor.Modeminizin Varsayılan IP adresini bilmeniz gerekli.Bunu modeme bağlanan diğer cihazlar da görebilirsiniz.Ya da modeme siz telefondan bağlandıktan sonra bağlantının üzerine tıklyarak Ip Adresine bakın.IP Adresinin son iki hanesine göre aşağıdaki ayarları uyarlayın;

    IP Adresi: 192.168.X.50 (50 sallamadır, uzak bir sayı verin diğer cihazlarla çakışma olasılığını azaltın)

    Geçit: 192.168.X.1

    DNS 1: 192.168.X.1

    X yerine modenizin size verdiği IP Adresinin rakamına bakın bu genelde 1 veya 2 olacaktır.

    Ayarları yaptıktan sonra Kaydet deyip çıkın.Bu şekilde Manuel ip adresi atandığından telefon Ip Adresi almakla uğraşmaz ve direkt olarak modeme bağlanır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Dostum nasıl bir wifi'ye bağlanıyorsun ? Bi kere bendede böyle bir şey olmuştu meğersem sorun wifi adresindeymiş.Başka bir yerde denediğimde sorunsuz bağlandı. :)

      akif52 akif52 (34)