Telefon kapalıyken alarm çalar mı?

Akıllı telefonlarda, telefon tamamen kapalıyken alarm çalar mı?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon kapalıyken alarm çalar mı?

    Pek çok insan yatmadan önce telefonunu kapatıyor. Yatmadan önce de telefonun alarmını kuruyor. Eski telefonlarda, akıllı telefonlardan önceki telefonlarda alarm telefon kapalıykende çalışıyordu.

    Telefon kapalıyken alarmın çalması telefon modeline ve üreticisine göre değişiyor. Bazı modellerde telefon kapalıyken alarm çalıyor bazı modellerde çalmıyor.

    Bunu anlamanın en iyi yolu telefonunuzda alarmı 3 dakika sonraya ayarlayın ve telefonunuzu kapatın.

    Örneğin Huawei P9 modelinde telefonu kapatırken sizi alarmını etkin tutmanız konusunda sizi uyarıyor. General  Mobile 5 plus ve Samsung Galaxy Alpha, Samsung Note 2,  Asus Zenfone, Samsung Galaxy Trend Plus modellerinde  telefon kapalıyken alarm çalmıyor.

    General Mobile  Discovery ve Discovery 2 modellerinde alarm telefon kapalıyken çalıyor.

    Samsung telefonlarda bilinen modellerde telefon kapalıyken alarm çalmıyor.

    Xiaomi mi 4, Xiaomi 5 gibi Xiaomi modellerinde telefon kapalıyken alarm çalıyor. Fakat telefon kapalıyken alarımın çalması için önce telefon otomatik olarak açılıyor telefon açıldıktan sonra alarm çalıyor.

    Örneğin siz alarmı 08:00'a kurduysanız telefon kendini 07:59'da otomatik olarak açıyor. Bu da tabi oldukça ilginç bir durum.

    Görüldüğü gibi Telefon kapalıyken alarm çalar mı sorusunun cevabı tamamen telefon üreticisine göre değişiyor.

    Herhangi bir uygulama ile telefonun kapalıyken alarımının çalması mümkün değil. Bunu da ekleyeyim.

    murat murat (12492)