Telefon kendi kendine uygulama yüklüyor

Vestel venüs telefon kendi kendine program yüklüyor.  Babam için aldığım telefon sürekli app indirip kuruyor. Öncelerde babamın yanlışlıkla bunları yüklediğini düşündüm ama sonra fark ettim ki bu uygulamar kendiliğinden yükleniyor. Trendyol, BiSu bazı oyunlar bir sürü program kendiliğinden indiriliyor ve telefona kuruluyor. Telefonu sıfırlamak çözüm olur mu? Bunun sebebi ne olabilir?

ceyda ceyda (312)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefona Mallwarebytes indir ve telefonu tarat çıkan virüsleri sil?

    Mallwarebytes başarılı olmazsa Kaspery programını indir ve birde onla tara

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Malwarebytes bir şey bulamadı. ceyda 5 yıl önce
    • @ceyda o zaman Mallwarebytes'i sil ve Kaspery'i yükle darkcrak 5 yıl önce

    Telefonda Google Play dışında başka bir market var mı? Bildiğim kadarıyla Vestel'in kendi VMarket adında bir marketi vardı. Onu bi kontrol edelim, belki oradan geliyordur.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Evet Vestelin kendi marketi var. nasıl konrol edeceğim? ceyda 5 yıl önce
    • Tam hakim değilim marketin içinde "güncellemeler" gibi bir bölüm varsa oradan kontrol edebilirsin. Bir de o kendi kendine yüklenen uygulamalar silinebiliyor mu? @ceyda omercik 5 yıl önce
    • markete girdiğimde kurulum gibi bir ekran çıkıyor.. açıkcası oradan gelmiyor gibi geldi bana. hiç girilmemiş. telefonu sıfırlasam çözülür mü? ceyda 5 yıl önce
    • Sorunu biraz araştırdım, yaşayan varmış ama açıkçası çözümünü hiç bulan yok. Telefon yazılımdan kaynaklı kendi kendine uygulama yüklüyor. Mümkünse sıfırlamayı denersin, umarım yine aynı olmaz @ceyda omercik 5 yıl önce