Telefon numarasından Instagram bulma nasıl yapılır?

Telefon numarasından instagram bulma mümkün mü?

Telefon numarasıyla instagram bulma

Numaradan instagram hesabı bulma nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefon numarasından Instagram bulma

    Bir kişinin Instagram hesabını merak ediyorsanız, telefon numarasından bulabilirsiniz. Numaradan instagram bulma için gereken şartlar:

    • Söz konusu kişinin telefon numarası, Instagram hesabında kayıtlı olmalıdır.
    • Hesabını bulmak istediğiniz kişinin telefon numarası rehberinizde kayıtlı olmalıdır.
    • Instagram uygulamasına rehbere erişim izni vermelisiniz.

    Gerekli kriterleri karşılıyorsanız aşağıdaki telefon numarasından instagram bulma adımlarını uygulayabilirsiniz.

    1. Instagram uygulamasını açın, sağ alt köşedeki profil Profil simgesine dokunun.
    2. Sonra sağ üst köşedeki insta menusimgesine dokununarak hesabınızla ilgili bazı seçeneklerin olduğu bölüme gelin.
    3. Bu bölümden "Kişileri Takip Et" başlığı altında bulunan "Kişiler" seçeneğine tıklayın
    4. Eğer "Instagram uygulamasına kişilerinize erişme izni verilsin mi?" gibi bir uyarı gelirse "İzin Ver" diyerek onaylayın.
      numaradan instagram bulma

    5. Kişilere erişme izni verildikten sonra otomatik olarak aşağıdaki gibi rehberinizde numarası olup Instagram kullanan kişileri görebileceğiniz bir sayfa karşınıza çıkacaktır.
      instagram kişiler keşfet

    6. Eğer rehberinizde kayıtlı olan bir kişinin numarası aynı zamanda kendi Instagram hesabında da kayıtlıysa, o kişinin hesabını bu bölümde görebilirsiniz.

    Bir kişinin telefon numarasından instagram bulma için başvurabileceğiniz en garanti yöntem budur.

    Hesabın kime ait olduğunu öğrenmek mümkün mü?

    Instagram üzerinde doğrudan böyle bir seçenek yok. Yani "rehberinizdeki x kişisi, xxx kullanıcı adını kullanıyor" şeklinde detaylı bir bilgilendirme yapılmıyor. Numaranın ait olduğu instagram'ı anca deneme yanılma yoluya bulabilirsiniz.

    Örneğin deneme kullanıcı adlı bir hesap bulundu, ve bu hesabın rehberinizdeki hangi kişi olduğunu merak ettiğinizi düşünün. Bulmak için rehberinizden sırasıyla kişileri silin, mesela rehberinizdeki xxx kişisini sildiğinizde Instagram Kişiler bölümünden deneme adlı kullanıcı da otomatik olarak kalktıysa, demekki deneme kullanıcısını rehberinizdeki xxx kişisi kullanıyor demektir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Arama yerine ilgili telefon numarasını yazdığında, kişi eğer o cep telefonu ile instagrama kayıt olmuşsa çıkar.

      fikirbanka fikirbanka (16)
      6 yıl önce cevaplandı

      • O yöntem işe yaramadı, bizzat denedim. En garanti yöntem budur. omercik 6 yıl önce