Telefon numarasından Twitter hesabı bulma nasıl yapılır?

Bir arkadaşımın telefon numarasından Twitter hesabı bulabilir miyim? Telefon numarası ile Twitter bulunur mu?

Birinin telefon numarasından Twitter hesabı nasıl bulunur?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon numarasından Twitter hesabı bulma

    Bir kişinin Twitter hesabını telefon numarasından bulabilmek teknik olarak mümkündür. Eğer gereksinimleri karşılıyorsanız telefon numarasından Twitter hesabı rahatlıkla bulabilirsiniz. Telefon numarasından Twitter bulma için gerekli şartlar:

    • Bulmak istediğiniz kişinin telefon numarası kendi Twitter hesabında kayıtlı olmalıdır.
    • Twitter hesabını bulmak istediğiniz kişinin telefon numarası rehberinizde kayıtlı olmalıdır.
    • Twitter uygulamasına rehbere erişim izni vermelisiniz.

    Gerekli kriterleri karşıladığınızı düşünüyorsanız telefon numarasından twitter bulma adımlarına geçebilirsiniz.

    1. Twitter uygulamasını açın.
    2. Alt kısımdaki arama simgesine bir kere dokunun. Twitter'ın Keşfet bölümü açılacaktır.
    3. Bu kısımda sağ üst köşedeki Bağlan simgesine dokunun.

    4. Bağlan bölümü açıldıktan sonra gelen ekrandaki "Kişilerin" sekmesine tıklayın.

    5. Sonra gelen ekrandan "Kişileri eşitle" butonuna tıklayın.

    6. Ardından Twitter rehbere erişim izni isteyecek.
    7. "Twitter uygulamasına kişilerinize erişme izni verilsin mi?" gibi bir uyarı gelirse "izin ver" diyerek onaylayın.

    8. Twitter uygulamasına kişilerinize erişme izni verdikten sonra rehberinizde numarası olup Twitter kullanan kişilerin olduğu bir bölüm gelecek.

    9. Gelen bu bölümde Twitter hesabında numarası kayıtlı olan tüm kişilerin Twitter hesaplarını görebilirsiniz. Telefon numarasından twitter hesabı bulma işlemi bu şekilde yapılıyor.

    Telefon numarasından Twitter bulma için başvurabileceğiniz en garanti yöntem budur.

    Bulduğum hesabın rehberimdeki hangi kişi olduğunu nasıl öğrenirim?

    Twitter uygulamasında "rehberinizdeki ahmet kişisi, ali hesabını kullanıyor" şeklinde bir bilgilendirme yapılmıyor. Yani rehberinizdeki bir kişinin hangi hesap olduğunu öğrenmenin doğrudan bir yolu yok. Ama deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Mesela rehberinizden sırasıyla numaraları silin. Eğer "ahmet" kişisini sildiğinizde Twitter Kişilerim bölümünde ali hesabı da kalkarsa, demekki rehberinizdeki ahmet isimli şahıs ali hesabını kullanıyordur.

    İstediğim kişinin hesabını bulamadım. Ne yapmam gerek?

    Eğer yukarıdaki telefon numarasından twitter bulma yöntemi istediğiniz sonucu vermediyse yapacak pek bir şey yok. Eğer istediğiniz kişiyi bulamadıysanız demekki o kişinin numarası Twitter hesabında kayıtlı değildir. Bunun için de yapacak bir şey yok.

    omercik omercik (9418)