Telefon olmadan bilgisayarda WhatsApp kullanılır mı?

Akıllı telefon olmadan bilgisayarda WhatsApp uygulaması kullanılabilir mi? Kullanılır nasıl kullanılır?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    WhatsApp'ı bilgisayarda doğrudan (Windows uygulamasını indirmek gibi) kullanamazsın. Ama BlueStacks gibi bir Android emulatörünü indirip kullanabilirsin. Bizzat yaptığım için rahatlıkla söyleyebilirim. Aylarca BlueStacks üzerinde WhatsApp kullandım ve hiçbir problemle karşılaşmadım.

    Bilgisayarda WhatsApp kullanabilmenin tek yolu budur.

    Tavsiye ettiğim Android emulatörleri hakkında detaylı bilgiler almak için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsin.

    BlueStacks nedir? BlueStacks nasıl kullanılır?

    Nox App Player nedir? Nox App Player nasıl kullanılır?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Whatsapp.com dan indir kısmına tıkladığımız zaman şndşrme seçenekleri çıkıyor @farurhenho nvidiagtx 6 yıl önce
    • O inen şey WhatsApp Web uygulaması. Çalışması için akıllı telefonunda WhatsApp yüklü olmalı ve QR kodunu okutmalısın. Benim kastettiğim herhangi bir telefona ihtiyaç duymadan bilgisayarda kullanmanın BlueStacks gibi Android emulatörleri dışında mümkün olmadığıydı. @nvidiagtx omercik 6 yıl önce
    • BlueStacks üzerinden android emulatörü vasıtasıyla herhalde Google Play Store'dan android WhatsApp uygulaması yüklenerek yapılıyor bu. Şimdi böyle olursa oradan telefonlarında WhatsApp uygulaması yüklü olanlara bu yoldan WhatsApp mesajları gönderilebileceğini -bu işin tekniğini çok iyi bilmemekle beraber- mantık olarak kabul ediyorum ama aynı yoldan WhatsApp mesajları nasıl alınabiliyor, onu çözemiyorum. WhatsApp mesajları bir e-mail adresi üzerinden yapılmıyor ve bunun için zaten sadece internet bağlantısı yeterli değil. Herhalde bu çeşit mesajların alınabilmesi için cihazda (bu özelde PC'de) birde sim kart olması gerekmezmi? Gelecek WhatsApp mesajları hangi yol ve adres üzerinden gelebilecek? Bu mümkün olabilseydi mesela android tabletler ilede bu yapılabilirdi ve hatta dahada ilerisi bu anrdroid (veya ios) tabletler doğrudan numara çevirerek telefon görüşmeleri yapılması haricinde akıllı telofon gibide kullanılabilirlerdi. Ama bildiğim kadarıyla bu kadar olmuyor ve yapılamıyor. Eğer bu teknik ile alakalı bizi aydınlatabilecek bir bilgiye sahipsen @farurhenho bizide bilgilendirirsen iyi olur. Ayrıca bende ilk fırsatta PC'de emulatör ile değil ama android tablet üzerinden WhatsApp mesajlaşmayı deneyeceğim. Eğer olabilirse sonuç gerçekten müthiş olur. Tablet üzerinden WhatsApp yoluyla sesli görüntülü görüşmelerde yapılabilirse eğer gerçekten çok güzel olur ama buna (WhatsApp mesajlarının gönderilmesine değilde alınabilmesine) hala aklım yatmıyor. Deneriz ve sonucu görürüz :) temmuz 6 yıl önce
    • Android cihazda WhatsApp uygulamasının kurulup ilgili numarayla hesabın etkinleştirilmesi için önemli olan şey SIM kart değil, numaraya gelen onay kodu. Yani şöyle SIM kartı normal bir tuşlu akılsız telefona takıp BlueStacks'e WhatsApp kurulur ve o numarayla hesap açılacağı zaman numaraya gelen onay kodu girildiği zaman hiçbir sorun olmaksızın BlueStacks üzerinde WhatsApp hesabı açılmış olur. Aynı mantık şunun için de geçerli: Akıllı telefonda SIM kart olmasa bile WhatsApp uygulamasında o numaranın hesabı durabilir. @temmuz @nvidiagtx omercik 6 yıl önce
    • BlueStacks'in buna özel bir çalışması yok, herhangi bir Android emulatöründe de WhatsApp rahatlıkla çalışabilir. Sadece mantığını anlamak lazım. omercik 6 yıl önce
    • Sorduklarıma yazdığın cevabı okudum ve anlamaya çalıştım. Bundan bir telefonda eğer WhatsApp uygulaması daha önce yüklüyse, yani zaten WhatsApp kaydın bulunmaktaysa sim kart çıkarılsa dahi bu telefondan (eğer telefon sim kart takılı olmadan açılabiliyorsa, bunu tam bilmiyorum) sim kartsızda WhatsApp mesajlaşmaları yapılabilir sonucunu çıkardım. Bu doğrumu? Böyle olabiliyormu? temmuz 6 yıl önce
    • Evet mantık tam olarak bu. Önemli olan WhatsApp uygulamasını açıp, hesabı ayarlamak istediğimiz numarayı girip daha sonra o numaraya gelecek olan kodu ilgili yere girebilmek. Bunu girdikten sonra SIM kartın hiçbir önemi (WhatsApp hesabını kullanmak, mesaj alıp-göndermek açısından) kalmıyor. @temmuz omercik 6 yıl önce
    • İyiymiş! Bu halde akıllı telefonu olmayan mesela gençler ve öğrenciler bundan çok iyi faydalanabilirler. Eğer daha önce bir WhatsApp kayıt ve bağlantıları olduysa müsait WiFi bağlantılarından faydalanarak bu yol üzerinden bütün WhatsApp'a kayıtlı telefonlar ile yazışma yoluyla mesajlaşabilirler, sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilirler. Bunu bende ilk fırsatta android tabletimde denemeliyim. Ama ben bir gençte, öğrencide değilim, bunu sırf merak ettiğim için yapacağım :) temmuz 6 yıl önce
    • Sizin için çok güzel bir deneyim olacak. Mutlaka yapın hocam :) @temmuz omercik 6 yıl önce
    • Yapacağım, sonucu sanada yazarım. Bu güzel bilgilendirmelerin için teşekkürler @farurhenho :) temmuz 6 yıl önce
    • Evet BlueStacks uygulaması sayesin şuan bilgisayarda whatsapp kullanıyorum . 15 yaşındaki yeğenim bunun bu şekilde olabileceğini söylemişti . Bende akıllı tlfon olmadan olmayacağını söyleyerek itiraz ettim. Fakat yeğenim yaptı ve kullanıyorum şuan. Haklısınız gayet iyi şimdilik. @farurhenho (3729) mat7 6 yıl önce
    • BlueStacks alternatifi olan Nox App Player'a da bakabilirsiniz :) @mat7 https://uzmanim.net/soru/nox-app-player-nedir-nox-app-player-nasil-kullanilir/85645 omercik 6 yıl önce
    • Tamam bakacaağım bir ara . Tekrar teşekkürler. @farurhenho (3729) mat7 6 yıl önce
    • Selam @farurhenho (3729) yine bu konuda bir yardım alabilir miyim sizden . Biligisayarda whatsapp tan gönderilen resimleri indirebilirim ? Ve bilgisayardan resim nasıl gönderebilirim ? Mümkünse resimli anlatırmınız ? mat7 6 yıl önce
    • BlueStacks içinde Windows dosyalarını al diye bir uygulama var. O uygulamayı kullanarak bilgisayardan BlueStacks içinde dosya aktarımı yapabilirsin ve telefon mantığıyla WhatsApp'tan seçip gönderebilirsin. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • WhatsApp'tan gelen resimler için ilk önce BlueStacks'e Play Store'dan ES Dosya Yöneticisi uygulamasını indir. Daha sonra ES Dosya Yöneticisinden WhatsApp klasörünü bulup Google Drive gibi bir yere aktarırsın ve bilgisayardan aktardığın yere girip indirirsin. Anca böyle olur. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Windows dosyalarını al aradım fakat bir sürü uygulama çıktı hepsinin ismi ingilizce hangisi bunlardan bilemedim. En azından simgesi nasıl söylermisiniz ? Ve ES Dosya Yöneticisi indirdim fakat resimleri nasıl indireceğimi bulamadım . Tarif etmeniz mümkünmü ? @farurhenho (3729) mat7 6 yıl önce
    • Bunun için ayrı konu aç. Buradan nasıl detaylıca yazayım? BlueStacks'in hangi sürümünü kullandığını ve resimleri de ekle. @mat7 omercik 6 yıl önce

    Akıllı telefon şarttır, çünkü PC'de masaüstü WhatsApp kullanabilmek için telefondaki WhatsApp uygulaması içerisinden masaüstündeki WhatsApp'ta karekod okutmak gerekir. Bu yapılmadığı taktirde telefon ile PC'deki programlar arasında koordine ve haliyle bağlantı gerçekleşmez (PC'de WhatsApp ancak akıllı telefona bağlı olarak ve koordineli şekilde çalışabilir. Aksi halde çalışmaz, bağlantısı olmaz).

    Öyleyse PC'de masaüstü -veya WEB- WhatsApp çalıştırabilmek için bir akıllı telefon ile o telefonda bir WhatsApp uygulaması ve bağlantısı, birde karekod tarayıcı uygulaması ile karekod okuma özelliği olmalıdır. Bunlarda tam olarak ancak akıllı telefonlarda bulunabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Anladım . Çok teşekkürler . Kolay gelsin . @temmuz (10299) mat7 6 yıl önce
    • Bir şey değil. Sanada kolay gelsin @mat7 temmuz 6 yıl önce

    Bilgisayarda WhatsAPP'kullanabilmen için telefon numarası gereklidir.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)