Telefon rootlu mu rootsuz mu nasıl anlaşılır?

Telefon rootlu mu değil mi nasıl anlaşılır? Cok fazla soru soruyorum kusura bakmayın ama telefonumda rat olduğunu nasil anlarim google playden root checkeri indireyim mi?

konya4234 konya4234 (8)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Root Checker ile Rat var mı yok mu anlayamazsın. Telefonun Root edilmiş mi bunu anlarsın.

    Telefonun rootlu mu değil mi anlamak için şunu yapabilirsin.

    1. Google Play üzerinden Terminal Emulator for Android uygulamasını indir.
      https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&hl=en_US&gl=US
    2. Uygulamayı çalıştır. Dosyalara erişim isteyecektir. Erişim izni ver.
    3. Daha sonra uygulamada şu komutu yaz:
      su

      Bu komutu yaz ve enter tuşuna dokun.

    4. Telefonda inaccessible or not found yazarsa telefon Rootlu değildir. Eğer $ işareti # işaretine dönerse telefon root edilmiş demektir.

    rootlu telefon nasıl anlaşılır

    Yukarıdaki şekilde bir telefon root edilmiş mi edilmemiş mi, telefon rootlu mu rootsuz mu anlaşılabilir.

    murat murat (12492)
    10 ay önce cevaplandı