Telefon Samsung yazısında kalıyor

Merhaba hocalarım, Samsung A32 telefonum Samsung yazısında takılı kaldı. En son kapandığında yanlış hatırlamıyorsam yüzde 15-20 civarında şarzı vardı. Defalarca soft reset attım. Farklı şarz aleti ile yarım saattir şarzda. Ara ara kendi kendine yeniden başlatma yapıyor ama yine yazıda kalıyor. Yani kapatma da kapatamıyorum. Format atmak da en son tercih edeceğim yol, birçok veri var telefonda. Ne yapmam lazım? Telefon kendini sürekli yeniden başlatıyor, bu tehlikeli bir durum oluşturur mu? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

kullanici47885 kullanici47885 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     İyi günler. Bu hata Samsun'a özel bir durumdur.Bildiğim kadarıyla Android sistemle çalışan telefonlarda bu sorun yok.Format atınca yani sıfırlayınca sorun bitiyor. Samsung'ta böyle bir şansınız yok. Servise veya bir telefon tamircisine gideceksiniz ve onlarda bulunan Samsun'a özel bir cihazla format atılacak ve sorun giderilecek.Verileriniz gider. Böyle durumlarda verilerinizi kaybolmaması için,Google drive, Onedrive, Samsung bulut gibi ortamlara yedekleme yapmalısınız. Bu sayede verileriniz hiç kaybolmaz.

        Bir sıkıntınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. Hayırlı günler dilerim.

    lokoceco lokoceco (1)