telefon şarj acayipliği

telefonumun şarjı %6 ya kadar düştü ve kapatıp şarja taktım,şarj simgesi çıktı ve şarj %46 oldu nedeni nedir acaba nasıl olabilir böyle.

anonim15432 anonim15432 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonun şarjının yüksekken birden azalması veya bitip telefonun kapanması, şarjın prize takıldığında birden yüksek seviyeye çıkıp dolmaya başlaması gibi durumlar genelde batarya problemlerinden oluşuyor.Bataryanızdaki hücreler stabil bir akış sağlayamıyorsa, bu durumları yaşamanız normaldir. Bataryanızı kalibrasyon yapmayı deneyerek yaşadığınız sorunu çözme ihtimaliniz var.Aşağıdan bataryanız nasıl kalibrasyon yapılacağı hakkında açıklamaya ulaşabilirsiniz.

    Batarya kalibrasyonu nedir, nasıl yapılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)