Telefon şarjı gece kendi kendine azalıyor

Ben Oppo Reno 2z telefon almıştım ama şarjı biraz hızlı gidiyor sanki. Mesala gece yüzde 100 ile kenara koyduğumda sabah kalkınca 93 oluyor. Bana biraz fazla geldi bu. Wifi falan hep kapalı.  Ayrıca Oppo Reno 2z ye güncelleme gelecek mi ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    %7 azalma aslında çok kritik bir seviyede azalma değil. Mutlaka telefonun bataryasını kullanan bir uygulama söz konusudur. WiFi kapalı değişsin. Mobil veri, Konum, Bluetooth da kapalı diye düşünüyorum.

    Ayarlar > Pil > Pil kullanımı bölümünden pili en çok hangi uygulamalar kullanıyor görebilirsin.

    Ayrıca mesela telefonun olduğu odada çekme gücü düşüyorsa bu da batarya kullanımını arttırır.  Bunu kontrol et. Operatör sinyal seviyen düşüyorsa bu durumda telefon daha fazla enerji harcar. Bir gece telefonu Uçak moduna alarak bunu test edebilirsin. Uçak modunda bataryada daha az azalma oluyorsa sorun bundan kaynaklıdır.

    Güncelleme gelecek mi bilgim olmadığından bir şey yazmıyorum.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Ben telefonumu akşam yatarken uçak moduna alıyorum ve şarjı sabaha kadar azalmıyor fazla %1 bilemedin hiç azalmıyor.

      Oppo Reno 2z telefonu daha yeni çıktı ve ona illaki güncelleme gelecek hatta ayda 1 güvenlik güncellemesi geliyor ve yazılım güncellemesi de gelecek o telefona.

      darkcrak darkcrak (5158)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Aldığıma hiç memnun değilim aslında. A70 daha güzel sanki jackrudolphgs 4 yıl önce
      • Keşke Redmi Note 8 Pro alsaydın. Şuan Note 8 Pro kullanıyorum memnunum. hydra 4 yıl önce
      • @jackrudolphgs hydra 4 yıl önce
      • A70 iyi değil bana sorarsan fakat o A70'i de kullansan aynı sorunu yaşardın benden demesi sana elimden geldiği kadar en iyi ve hızlı telefonu önerdim @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
      • Teşekkür ederim jackrudolphgs 4 yıl önce