Telefon Wi-Fi ile bağlıyken PC internete girmiyor

Merhaba arkadaşlar.

Çok ilginç ve hiç bilmediğim bir sorunla karşılaştım. 3 gündür bilgisayar hiç bir şekilde internette girmiyor format attım türlü türlü çözümlere baktım ama olmadı. Tesadüfi bir şekilde telefonun wifisini kapatırken PC'de nette girebildiğimi anladım. Açtığımda giremiyorum.

Teşekkürler.

fkymz63 fkymz63 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    hakikatende ilginnç bilgisayar ağbağdaştırıcısından olabilir diyecektim fakat format atmışınız buna raamen düzelmemiş internete bağlanma önceliği telefonunuzdamı acaba modemde böyle ayarlar yapılıyor sorun modemle alakalı modem ayarlarını sıfırlayın gerekirse modemi  yeniden kurulum yapın düzelmesi gerekir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim ama modemide sıfırladım yeniden kurulum da yaptım hala aynı..Bu sefer telefona format atmayı deniyecem..umarım düzelir. fkymz63 7 yıl önce

    PC'de WiFi özellikleri arabiriminden TCP/IPv4 ayarlarını açarak oradan bir manuel IP (sabit IP) atarsan yerel ağındaki IP çakışması önlenmiş olur ve bu şekilde PC ve telefondan problemsiz internet bağlantısı sağlanır.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler. manuel ip ataması yaptım komut istemcisinden ipconfig/relase falan vardı onu da yaptım hala sorun devam ediyor. fkymz63 7 yıl önce