Telefon wifi şifresini kabul etmiyor

Evimdeki internete baglanamiyorum,sifreyi girince yanlis girmisim gibi oluyor. Modeme reset de attim ancak durum ayni.

Ama teyzemlerde wifi ya sorunsuz baglanabiliyorum. Neden acaba?

rzgr rzgr (17)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sadece kendi telefonundan mı bağlanamıyorsun? Evindeki başka cihazlarda da aynı hata oluyor mu?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Diğerleri bağlanabiliyor sadece onda sorun rzgr 5 yıl önce

    Belki bilmeden - farkında olmada aynı SSID'li başka bir kablosuz bağlantıya tıklıyorsun ve o sebeple şifre uymuyor, bağlantı gerçekleşmiyor.

    Modem router arabiriminden geçici olarak kablosuz bağlantı şifresini kaldır ve yeniden dene. Tıkladığın kablosuz bağlantı eğer başkasının değilse, başka ifadeyle gerçekten kendine ait bağlantıyı tıkladıysan şifre falan istenmeden bağlantı gerçekleşecektir. Ama şifreyi sıfırladığın halde bağlantı için halen senden şifre istenirse bilki o SSID (kablosuz bağlantı) sana değil, başkasına aittir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa kablosuz bağlantıları ona göre tekrar gözden geçirirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hocam modeme reset atmıştım ssid verileri silinmiyor mu rzgr 5 yıl önce
    • İki türlü reset vardır ve birincisi modemi kapatıp ve açma, yeniden başlatma gibidir (veya o şekildedir) ve bu reset türünde modemde hiçbir ayar değişmez. Diğer reset türü ise hard resettir ve bu reset türünde modemde sonradan girilmiş bütün bilgiler silinir, cihazda fabrika ayarlarına dönülür. Böyle oluncada o modemde bütün ayarlar en baştan en sona yeniden yapılmalıdır. Yoksa kabloluda kablosuzda hiçbir şekilde internet bağlantısı sağlanamaz. Eğer ADSL kullanıcı ismi ve parolası /şifre girildiyse internet bağlantısı gerçekleşir ama kablosuz ayarlarını yeniden yapmak gerekir. Bu ayarlar yeniden yapılmadığı takdirde kablosuz bağlantı ayarları default halde yani fabrika ayarlarında olduğu şekilde SSID ismiyle ve varsa default kablosuz bağlantı şifreli -yada bazı modemlerde şifresiz- halde olur. Bunlar kullanıcı tarafından modem arabiriminden yeniden düzenlenmelidir @rzgr temmuz 5 yıl önce
    • 10 sn basılı tıtup resetlemiştim hocam, dediğinizi nasıl yapacaz , diğer telefonlar bağlanmıştı hocam rzgr 5 yıl önce
    • Modemleri ve onların arabirimlerini / ayarlarını @ismailsarp iyi tanır, iyi bilir. Modem marka modelinide buraya yaz istersen o sana anlatsın. Belki resimli falanda anlatır :) @rzgr temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz eyvallah hocam, bende yazmaya çalıştım bir şeyler :) ismailsarp 5 yıl önce
    • İyi yaptın @ismailsarp, klavyene sağlık. Buralarda bizler problemleri anlamaya, çözümler üretmeye çalışıyoruz ama problem ve konu sahipleri ne yazıkki kendi konularını sonuna kadar takip etmiyorlar, çözüm tavsiyelerimizi tam olarak uygulamıyorlar (veya bunların sonuçlarına dair bilgi yazmıyorlar). Bakalım @rzgr cevap yazarsa neler olduğunu anlarız, çözüm tavsiyelerimizin sonuçlarını görürüz. temmuz 5 yıl önce
    • Bu aralar yine pek görülmüyorsun. Çok yoğunsun herhalde :) @ismailsarp temmuz 5 yıl önce
    • Evet abi yoğunluktan bakamıyorum bazen siteye. Arada bir bakdığımda da cevapsız konular olduğunda veya bildirimlerden bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Ama eskisi gibi konu paylaşamıyorum malesef. Ama şunu anladım ki bir BT çalışanı için uzmanim.net de konu varsa aha diyorum soru kesin çözülmüştür. Hep de öyle oluyor @alattin hocam ve sizlerin sayesinde :) ismailsarp 5 yıl önce

    @temmuz hocamın bildirimi üzerinde gördüm bende konuyu;

    Şimdi sizin bağlanmak istediğiniz modemde sadece sizin telefonunuz bağlanmıyor ama diğer telefon veya ağ cihazları internete sorunsuz bir şekilde bağlanıyor. Bu durumda sorun ilk olarak telefonunuzda olduğu düşünülür. Aksi olup sorunu herkes yaşasaydı sorunu modemde düşünürdük.

    İkinci paragrafta ise farklı bir kablosuz ağa bağlanıyorum ama sadece kendi modemime bağlanamıyorum demişssiniz. Bu da ilk paragraf ile biraz ters düşüyor gibi geldi bana. Bu durum ilk bakışta yaşanması çok zor bir ihtimal gibi duruyor.

    İki paragrafın toplamında sorunun nerede olduğu tam olarak belli değil gibi.Belirsiz bir durum var ortada.Bu yüzden adım adım giderseniz sorunu daha iyi çözebilirsiniz.

    Çözüm için şunları deneyebilirsiniz;

    • Modeme reset atmak ve fabrika ayarlarına sıfırlamak. Fabrika ayarlarının ardından varsayılan halinde iken kablosuz bağlantısını denediğinizde bağlantınız başarılı oluyor mu? Yine aynı şekilde yalnızca sizin telefonunuz mu bağlanmıyor?
    • Sorun bu halde iken telefonunuza manuel bir IP adresi atayarak internete bağlanmayı deneyebilir misiniz? iPhone telefonlar için buradan, Android telefonlar için buradan ilgili konulara ulaşabilirsiniz.
    • Sorun ilk 2 madde ile çözülmezse, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz sorunu giderebilir.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Abi sınavlar vardı yeni görebildim de telefona format da attım yine olmadı, Burda bağlanmıyor, ama kendi telefınumdan hotspot açınca bağlanıyor sorunsuz. rzgr 5 yıl önce
    • Hocam bluetooth sorunu da var sanırım eifi hptspot yapcaktım bağkanmadı rzgr 5 yıl önce