Telefona durduk yere Facebook onay kodu neden gelir?

Telefona durduk yere neden Facebook onay kodu gelir?

Hiç bir işlem yapmadığım halde neden Facebook onay kodu gelir?

Telefona durduk yere neden Facebook onay kodu geliyorsa ne yapmalıyım?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefona durduk yere neden Facebook onay kodu gelir?

    Eğer telefonunuza durduk yere Facebook onay kodu geliyorsa bunun iki sebebi olabilir:

    1. Biri Facebook'a kayıt sırasında sizin telefon numaranızı yazmış olabilir:
      Facebook hesabı açarken biri yanlışlıkla sizin telefon numaranızı girmiş olabilir. Bu durumda telefonunuza Facebook ya da 3223 numarasından onay mesajı gelir.
    2. Birisi hesabınıza giriş yapmaya çalışıyor olabilir:
      Bu durumda birisi Facebook'ta Parolamı unuttum bölümüne girip, sizin telefon numaranızı yazıp parola sıfırlama talebinde bulunmuş olabilir. Parola sıfırlama bölümünde Kodu SMS ile gönder seçilirse telefonunuza bir onay kodu gönderilir. Yine böyle bir durumda göndericisi Facebook ya da 3223 olan bir mesaj alırsınız. Bu mesaj "111111 kodunu kullanarak Facebook şifreni yenileyebilirsin" şeklindedir.

    Telefona durduk yere neden Facebook onay kodu gelir, ne yapmalıyım?

    Bu sorunun cevabı basit: Hiç bir şey. Hiç bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Parola değiştirmenize de  gerek yoktur. Fakat zayıf bir parola kullanıyorsanız bunu daha güçlü bir parola ile değiştirebilirsiniz. Bu onay kodu kullanılmadığında geçersiz olur. Sizin yapmanız gereken bir işlem yok.

    murat murat (12492)