Telefona gelen .co uzantılı mesajlar

Bi tanıdığın telefonuna sürekli bilkazan .co (link şeklinde yazmak istemiyorum) kredi***  .co uzantılı mesajlar geliyo işte bedava gb kazandınız 20000tl kefilsiz veren bankalar falan diye sürekli mesajlar geliyo.   Bi görmek için tıklayın bide mesaj gelmesini iptal etmek için tıklayın diyo. Tabi sazan değiliz 2sinede tıklamıyoruz. Bu arada telefon android s4 marka samsung.Mesajı  gönderen    .co uzantılı oluyo. Bu linklere tıklayınca muhtemelen virüs bulaşıp telefona uzaktan erişim sağlanıyo diye biliyorum.Cidden virüs müdür yoksa sitelerin reklam falanmıdır.Bu arada 4-5 farklı şekilde geliyo.Mesajı gönderen .co uzantılı içinde yazan mesajdada link ve açıklama oluyor.Virüs yani zararlı yazılımmı yoksa Reklammıdır? Ayrıca bu linklere tıklayınca telefondan virüs programları tespit edebilirmi virüs old.?             Linkler garip oluyo düz site linki gibi değil.

selocan787 selocan787 (107)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hattınızın yetkili servisini arayarak bu durumu bildirin ve bilgi alın yada numaranızı değiştirin ama bundan önce internette detaylı şekilde araştırın ona göre karar verin. Ama görüşümü sorucak olursanız   (belliki sürekli .co uzantılı mesajlar geldiğine göre.) numaranız bu mesajı gönderen kişi lerde  olabilir daha önce hatınızda mobil ödeme yada alışveriş yaptınız mı yada başka şeyler ? Söylerseniz yardım edebilirim

    Bu link virüs  yada reklam olabiliyor böyle mesajlar ama tavsiyem asla sakın girmeyiniz zaten telefon dolandırıcıları kol geziyor haberlerde duyuyoruz

    lucas77 lucas77 (199)