Telefona reklam içeren mesajlar geliyor. Telefon numaramı kimlerden alıyorlar?

Telefonuma reklam mesajları gelmezdi ama bugün ad soyadla mesaj gönderdiler siteye bir üyeliğim yok nereden öğreniyorlar numara ve isimi de reklam mesajı yolluyor olabilirler

mumim mumim (19)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aynısı bana da oldu geçen gün 0850 ile başlayan bi numara mesaj attı. Neredeyse inanacaksım telefon kazandınız diyordu

    https://arayankim.net/telefon/08506600215 buradaki gibi  bir mesajdı.  Ben hastaneden şüpheneniyorum. Geçen gün bi özel hastayene gitmiştim muayene olmak için orada adımı telefonumu aldılar hemen sonra bu mesaj geldi.  Sanırım böyle alışveriş yaparken filan numaralarımızı aldıklarında sonra bunları satıyorlar. Başka bişi olamaz numaramı sadece böyle kayıtlarda verdim çünkü

    alivecan alivecan (337)
    4 yıl önce cevaplandı

      Sanırım üye olduğumuz - iletişim bilgisi verdiğimiz kurumlar (mağazalar, siteler vb) bu bilgileri satıyorlar. Bu kadar reklam ya da dolandırıcılık girişimi, telefon üzerinden yapılandan bahsediyorum, normal değil. Benim telefonuma da sürekli 0850 ile başlayan numaralardan yok Galaxy S8 kazandınız yok şu termal otel bedava hizmet veriyor türü mesaj ve arama geliyor.

      Sitelerden değil de genelde alış veriş yaptığın mağaza filan varsa oralardan telefon numaraları sızdırılıyor.

      hakan hakan (15424)