Telefona root atıldıktan sonra bozuldu

Arkadaşlar birkaç ay önce telefonumun garantiye gittiğini ve orada root atıldığını söylemiştim. Gülünç durum fakat durum böyle. Ve root attıklarında bluetooth açılmıyor. Wifi ise otomatik bağlanmıyor her seferinde şifre girmem gerekiyor. Bunun için bir telefoncuya gidip root attırsam sıkıntı olur mu geri düzelme ihtimali var mı acaba iyi günler.

ahakan ahakan (100)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefoncuya gittiğinde root attırmak yerine yeniden ROM yüklet. Stockrom yükletirsen telefonun ilk haline gelir. Root işlemince custom rom yüklemiş olabilir misin? Ayrıca garantide neden root atılmış anlamadım açıkcası. Root atmak telefonu garanti kapsamı dışına çıkarır. Root senin isteğin değilse sana önerim mutlaka stock room yüklet. Stock rom, telefonu ilk aldığında yüklü olan yazılım yani fabrikat çıkış yazılımıdır. Sorununu çözer diye düşünüyorum.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Bende anlamadım ithalatçı garantili telefon bir tek istanbulda ritzy teknik servis adı altında yapıyorlar. Güncellemeye bastığımda yasa dışı yollarla yüklenmiş yazılım gibi şeyler çıkıyor android 8 e güncellemiyor. Stock rom yükletirsem fabrika çıkışı android 6 olan telefon güncelleme ile 8 olablilr mi yoksa sabit 6 da mı kalır ? ahakan 4 yıl önce
    • Bu arada ben en fazla format atmışımdır başka hiçbir şekilde ellemedim telefonu ahakan 4 yıl önce
    • @ahakan Marka model nedir? Eğer bilindik bir markaysay global rom kurdurursun. Sorun çözülür. Üreticin Android 8 güncellemesi yayınladıysa elbette bunu yükleyebilirsin hakan 4 yıl önce
    • Samsun Galaxy j7 prime g610f diye geçiyor ahakan 4 yıl önce
    • @akahan sen root attırmak yerine stockrom kurdur. Sorun çözülür. Root bambaşka bir şey. hakan 4 yıl önce