Telefoncu telefonumu bloke etti

Evet Öncelikle konu okuyup zaman ayıran herkese teşekkür ederim.

Bu gün içerisinde birtakım şeyler başımıza geldi. Arkadaşımın Telefonunun ekranı kırılmıştı ve bizde unu tamir edilmesi için telefoncuya götürüdük ve bize 3 gün sonra gelmemizi telefonun şifresini falan istedi.

Eksiksiz bir şekilde bizde bilgileri verdik. Bugün aradı ve telefonun bloke olduğunu ve yazılım attığını bunun için para istediğini söyledi. Aksi takdirde telefon ya satılacak ya da yapmış olduğu işçilikle beraber telefonun saklama bedelini  talep etiiğini söyledi.

Ne yapmalıyız, yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

halil45 halil45 (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Aradan 1 hafta geçmiş ama sonucu merak ettim.Telefonu alabildiniz mi?

    yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @yumuklusucurta aynen bende :) uzmanim9993 6 yıl önce
    • @uzmanim9993 Sevindim senin adına :D yumuklusucurta 6 yıl önce
    • hukuki süreç içerisine girileceğini belirtim ve dükkan kamera kayıtları vs gibi dökümanları talep ettim ve telefonumu aldım ama alığıma pişman kladım hiç birşey yapılmamış aksine terisine işlem uygulanmış bende dayanamıyıp attım. halil45 6 yıl önce

    Ben burda bir çakallık sezdim, siz ekran kırıldığı için götürmüşsünüz. Yazılım atmak ne alaka? Yazılım atsa bile telefon neden bloke olsun? Bahsettiği bloke olmak nasıl bir bloke olmak? Ortada bir çakallık var belli

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Cevabın İçin Çok Teşekkür Ederim. farurhenho (1203)

      Burda Benim çıkarımım da senin düşüncen ile aynı. Evet Bloke Olduysa Nasıl Bir Bloke bildiğime Göre Sim kart Bloke Edilebilir Telefon Edilemez. Yani Yazılımsan bir hatasının Problemimin Olmadığını İkimizde biliyorduk çünkü herhangi bir hata olsaydı yani telefonun performansında yüklemelerinden indirmesinden anlayabildirdik yada kurulum anında  hata verbilirdi İşin içinden çıkamıyoruz.

      halil45 halil45 (7)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Gidip sorun soruşturun, detaylı bir şekilde anlatsın madem bloke etti telefonu.. @halil45 omercik 6 yıl önce

      Geçmiş olsun , eğer böyle bir maduriyet yaşadıysan hukuki işlem çok çetrefilli geldiyse internetteki şikayet sitelerine yaşadığın maduriyeti yazabilirsin bu sayede diğer insanları bilgilendirebilirsin.

      mutecessis mutecessis (216)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Önerin için teşekkür ederim sizin gibi biliçli insanlar oldu sürece adi insanların soyu tükenecek Allah(c.c) sevk ediyorum halil45 6 yıl önce