Telefoncuda telefonuma yazılım attırdım. Casus yazılım yüklenmiş midir?

Merhaba yardımcı olursanız çok sevnirim ben telefonumun şifresini unuttum ve daha sorna kendim telefona format atım ondan sorna telefon açıldı ve e posta istedi onuda bilmiyordum sorna telefoncuya götürdüm dediki yazlım atlması lazım ve atıldı acıldı telefon bu yazılım zararlımıdır casus yazım felan girmez dimi telefona yada atan kişi birşey yüklemişmidir lütfen yardmcı olun lütfen görüpte okuyanlar yardm etsin rica ediyorum

mrtttt00 mrtttt00 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Telaş etmeniz gereken bir durum olduğunu düşünmüyorum. Telefona yazılım atmak, telefona Samsung işletim sisteminin yazılımını yüklemektir. Yani basitleştirirsek gittiğiniz kişi işletim sistemini formatlamış. Telefonunuzun şifresini unuttuğunuz zaman yapılan işlem de budur. Normal şartlarda bunun herhangi bir zararı yok. Kısacası endişe etmeniz gereken bir durum olduğunu sanmıyorum.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Yaani rahat olabilirim dimi telefonda casus yazılım yoktur dimi mrtttt00 1 yıl önce
    • Eğer güvenilir bir yere yaptırdıysanız rahat olabilirsiniz. xbedirhanx 1 yıl önce

    Güvenilir bir yere yaptırdıysan endişe etmene gerek yok.

    Muhtemelen fabrika Rom atılmıştır telefonuna. Bunda casus yazılım olmaz. Tabi sonradan casus yazılım yüklenebilir buna engel bir durum yok. Şüphen varsa telefona malwarebytes yükle tarat, kaldır. Sonra Eset Nod 32 yükle tarat, kaldır.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Taratım hicbir sorun teşfik etmedi sizce şuan virüs yoktur dimi adama verince format atp verdim yazılım atmış sorna alem telefonu yklememistir deyimi birşey birde şöyle birşey var yazlım attı zaman benim silinen verileri göremez dimi son olarak dönerseniz lutfen mrtttt00 1 yıl önce

    güvenli bir yer ise sorun olmaz. muhtemelen güncelleme gibi birşey yapmıştır.

    turan155 turan155 (9)