Telefonda açık kalan Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Instagram hesabım telefonumda açık kaldı. Numaram kayıtlı değil, e-postama da giremiyorum. Ne yapmalıyım?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonunuzda açık olan ama şifresini unuttuğunuz Instagram hesabınızı kurtarmanın 4 yolu vardır. Bunlardan bahsedeceğim.

    1. Hesaba kayıtlı e-posta adresi veya telefon numarası ile şifreyi değiştirmek
    2. Telefon numarası kayıtlı değilse ekleyip şifreyi değiştirmek
    3. Hesabın e-posta adresini değiştirip şifreyi değiştirmek
    4. Facebook ile Instagram hesabını bağlayıp şifreyi değiştirmek

    Hesaba kayıtlı e-posta adresi veya telefon numarası ile şifreyi değiştirmek

    Şifrenizi sıfırlamak için başvurabileceğiniz en iyi yol tabii ki hesabınızda kayıtlı olan e-posta veya telefon numarasını kullanmaktır. Eğer bu ikisinden birine erişiminiz varsa “Giriş yapmak için yardım al” seçeneğinden gerekli adımları uygulayarak hesabınızı geri alabilirsiniz.

    Burada hesabında kayıtlı e-posta adresine erişemeyen ve telefon numarası kayıtlı olmayan kullanıcılar için 3 yöntemden bahsedeceğim.

    Telefon numarası kayıtlı değilse ekleyip şifreyi değiştirmek

    Şifresini unutmuş bile olsanız Instagram uygulamasında açık olduğu için hesabınızda her türlü değişikliği yapabilirsiniz. Bu da telefon numarası ekleyip şifrenizi değiştirebileceğiniz anlamına geliyor.

    • Öncelikle Instagram uygulamasını açın, profilinize dokunun ve sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesine dokunun.
    • Sayfayı biraz aşağı kaydırın ve Profili Düzenle bölümüne girin.
    • Yine sayfayı aşağı kaydırın ve telefon numarası alanına o an kontrol edebileceğiniz bir numara girin.
    • Bir sonraki adımda Instagram belirlediğiniz telefon numarasına bir onay kodu gönderecek ve gelen onay kodunu ekrandaki alana gireceksiniz. Böylece telefon numaranız onaylanmış olacak.
    • Telefon numaranızı onayladıktan sonra sağ üst köşedeki onay (tik işareti) işaretine mutlaka dokunun. Aksi halde telefon numarasını hesabınıza kaydetmiş sayılmazsınız.

    Bu işlemlerden sonra teyit etmek için tekrar Profili Düzenle bölümüne gelin. Telefon numarası bölümünde eklediğiniz numara yazıyorsa artık şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yine her ihtimale karşı hesabınızdan çıkış yapmayın. Bilgisayardan veya farklı bir telefondan instagram.com adresine gidin ve şifrenizi buradan değiştirin.

    Hesabın e-posta adresini değiştirip şifreyi değiştirmek

    Telefon numarası ekleme yöntemi dışında başvurabileceğiniz bir yöntem daha vardır. Eğer hesabınızda hali hazırda kayıtlı olan e-posta adresinize erişemiyorsanız, onu farklı bir e-posta ile değiştirebilirsiniz.

    • Önce kendinize o an için kontrol edebileceğiniz bir e-posta adresi belirleyin.
    • Instagram uygulamasından Profili Düzenle bölümüne girin ve e-posta adresi bölümündeki adresini silip onun yerine erişiminiz olan bir e-posta adresi yazın.
    • Yine Instagram doğrulamak için e-posta adresine bir bağlantı gönderecek. O bağlantıya tıklayın ve yeni e-posta adresinizi doğrulayın.
    • Yeni e-postanızı doğruladıktan sonra teyit etmek için tekrar profili düzenle bölümüne gelin ve kontrol edin. Belirlediğiniz e-posta yazıyorsa başarılı bir şekilde değişmiş ve yeni e-posta doğrulanmış demektir.

    Artık şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ben her ihtimale karşı hesabınızdan çıkış yapmamanızı ve instagram.com üzerinden şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederim

    Facebook ile Instagram hesabını bağlayıp şifreyi değiştirmek

    Eğer Instagram hesabınızı daha önce bir Facebook hesabına bağlamışsanız Instagram giriş sayfasındaki "giriş yapmak için yardım al" bölümünden "Facebook ile şifreyi sıfırla" adımını takip ederek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

    Ama Facebook hesabına bağlamamışsanız, telefonda açık olduğu için bağlama imkanınız vardır.

    • Instagram uygulamasını açın, alt köşedeki profil simgesine dokunun.
    • Sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda Bağlantılı Hesaplar seçeneğini göreceksiniz, buna dokunun.
    • Daha sonra karşınıza gelen seçenekler arasından Facebook'u seçin ve hesap bilgilerinizi girerek bağlantıyı yapın. Facebook yazısı maviye dönmüş ve yanında mavi bir tik işareti varsa bağlantı yapılmış demektir.

    Artık Facebook hesabınızı kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)