Telefonda arama yaparken ekran kapanma sorunu

Android One 7.1.1 işletim sistemine sahip General Mobile telefonum var. Telefonla arama yaparken telefon daha kulağıma götürmeden kapanıyor. Açma kapama tuşuna iki kere basmadan açılmıyor. Acaba teknik bir sorunmu yoksa ayarlardan çözülebilir mi?

kali kali (6)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Telefonunuzda ekran koruyucu var mı ?

    yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
    6 yıl önce cevaplandı

      Dokunmatik ekrandaki sensör bozuk olabilir. Teknik servisle bi görüş istersen.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @farurhenho Hayır bence yazılımsal bir sorun. Bende de General Mobile telefon var bende de öyle oluyor. toprak34 6 yıl önce
      • Normalde ekran sadece kulağına getirince kapanır (yanlışlıkla değip arama sonlandırılmasın diye) ama arkadaşın anlattığına göre daha arar aramaz oluyormuş. Sensörlerde bir bozukluk var diye düşündüm @toprak34 omercik 6 yıl önce
      • @farurhenho :) Kulağına götürünce kapanma özelliğini bilmiyordum. Benimkide kulağa götürünce kapanıyor. toprak34 6 yıl önce
      • @toprak34 bende asus zenfone 2 laser vardı ilk aldığımda ekran koruyucu taktırmıştım takan arkadaş düzgün takmamış sensörü kapatıyordu telefonla konuşurken ekran bir kapanıyordu karşı taraf kapatana kadar açılmıyordu :D Sonra Ekran koruyucu değiştirdim bu seferinde sensörü kapattırmadım ve sorunum düzeldi.Büyük ihtimal ya ekran koruyucudan böyle bir sorun var ya da @farurhenho dediği gibi sensörde bir sıkıntı var. yumuklusucurta 6 yıl önce

      dostum telefonlarda arama yaparken ön kamerada sensör gibi bişey var , yüz ya da el oraya gelince ekran kapanıyor gibi gözüküyor bu normal bişey .  sanırsam adamlar telefonla konuşurken yüz temas edipte yanlışlıkla kapanmasın diye yapmışlar.

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)