Telefonda bildirim çubuğuna değişen bazı rakamlar geldi. Bunları nasıl kaldırabilirim?

Telefonuma bir kelime  oyunu indirdim.

Sonra  hoşuma gitmedi kaldırdım oyunu.

Fakat ekranın sol köşesinde anlayamadığım ama tahmin ettiğim ( ki sanırım  ne kadar internet harcadığımı gösteriyor. )  sayılar  çıkıyor.

Bu   sayıların ne anlama ve her  hangi bir  zarar  yada  faydası ne  olabileceğini  anlatabilir misiniz rica  etsem.

Ve  bu  sayıları  nasıl  kaldırabilirim ?

mat7 mat7 (341)
4 yıl önce sordu

  • resim yükleyebilirmisin daha bugune kadar telefonn sol üst köşesinde internet harcamasını gösterdigini görmedim. krsn 4 yıl önce
  • https://i.hizliresim.com/7Bz5pL.jpg @krsn mat7 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

android ağ hızı

Yukarıdaki gibi bir göstergeyse bu o anki internet hızını gösteriyor.  Bir zararı yok sadece bilgi amaçlı bir gösterge.  Saniyede kaç kilobyte transfer edebiliyorsun bunun bilgisi.

Örneğin Xiaomi telefonlar bu ayardan kapatılabiliyor. Diğer markalarda ek bir programa gereksinim duyuluyor.

Xiaomi bağlantı hızı gösterme / kapatma

  1. Ayarlar bölümüne git.
  2. Bildirimler & durum çubuğu seçeneğine gel.
  3. Bağlantı hızını göster seçeneğini kapatırsan artık durum çubuğunda bağlantı hızı gösterilmez.

hakan hakan (15424)
4 yıl önce cevaplandı

  • Evet aynen böyle https://i.hizliresim.com/7Bz5pL.jpg Peki nasıl kapatabilirim ? Fikriniz var mi ? mat7 4 yıl önce
  • @mat7 telefon marka model nedir? hakan 4 yıl önce
  • @mat7 güncelledim. hakan 4 yıl önce
  • Hallettim :) çok teşekkürler. @hakan . Bilgize sağlık. :) mat7 4 yıl önce

netstats'dır o. Muhtemelen anlık ping, yükleme, indirme hızını gösteriyor ayarlar kısmından yapabiliyor olman gerek, ancak ben bilmiyorum.

hydra hydra (3800)
4 yıl önce cevaplandı

  • https://i.hizliresim.com/7Bz5pL.jpg bu şekilde @hydra (46) mat7 4 yıl önce