Telefonda Google çökmesi

Android telefonumda şarjım çok çabuk bitiyor pil düzenleyici google sık çöküşler diye bir başlık açıyor sorunun neden olduğunu yada  nasil çözeceğini bilmiyorum neler yapılabilir?

hilalcelik46 hilalcelik46 (7)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Yapılacak ilk şey yedeklerin mevcutsa telefonu sıfırlamak ve fabrika ayarlarına dönmek.  Bu mümkün değilse, sonradan telefona yüklediğin tüm programları kaldırmanda fayda var. Bu programlardan biri çökmelere sebep olabilir.

    Telefon eski bir telefonsa, donanımsal sorunlar mevcut olabilir. Bellekteki bozulmalar eski telefonlarda sıkça görülür. Bu durumda yeni bir telefon almak şart olacaktır. Tamirata sıcak bakmıyorum. Asla eskisi gibi olmayacaktır.

    hakan hakan (15394)
    3 yıl önce cevaplandı

      Yeni sıfırladım ve yeniden antivirüs falan yükledim aslında pek program yok telefonda yani buna yeni yukledigim programdaki virüs falan mı sebep oluyor

      hilalcelik46 hilalcelik46 (7)
      3 yıl önce cevaplandı

        Telefonunun Android sürümü, markası ve modeli tam olarak nedir? Bu sorunlar ilk ne zaman olmaya başladı?

        Detay verirseniz daha iyi yardımcı olmaya çalışalım. Muhtemelen Android sürümü eski diye düşünüyorum. Ayarlar > Telefon hakkında kısmından bakın.

        omercik omercik (9418)