Telefonda internet hızlı PC de yavaş

gençler hepinize meraba

geçen gün sorumu sordum ama sorumu eksik sormuşum 1 kişi cevap vermiş onada teşekürler ama sorun şu

1 haftalığına net kapalı kaldı şimdi açtırdık şimdi ise telefonda net hızlı pc de aşırı yavaş telde 40 dk videoyu 720p izliyom pc de ise 144 bile çok zor oyunlarda ping 100 altına inmiyor 200 1000 arası

bunun sebebi nedir ve cevaplarınızı çok acil bekliyorum

edizgokaslan edizgokaslan (28)
7 yıl önce sordu

  • Gençlere merhabada, ihtiyarlara birşey yokmu? Alınıyorum ama :) temmuz 7 yıl önce
  • burada pek genç yok baştan uyaralım :) alattin 7 yıl önce
  • :) @alattin temmuz 7 yıl önce
  • @huseyinking senin unuttum tabi. En gencimiz sensin alattin 7 yıl önce
  • @huseyinking bug yok. O artık çözüm olduğu için Sorular sekmesinin altıdaki Paylaşılan çözümlere düşüyor alattin 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Herhalde WiFi bağlanıyorsun. Birde kabloludan bağlan bakalım sonuç nasıl olacak. Eğer sonuç yine aynı (yavaş) olursa PC'de sıkı bir bakım yap (Sabit disk denetlemesinden, virüs taramasına, diğer performans ile ilgili kontrol ve düzeltmelerin yapılmasına kadar genel bir bir kontrol ve bakım..).

Eğer ethernetten bağlandığında problem ortadan kalkarsa WiFi sürücüsünü gözden geçirmek gerekecektir. Yanlış sürücüsüyse doğrusuyla değiştirilir, güncelliği yoksa güncellemesi yapılır.

Kolay gelsin.

Not: Bu arada önceki açtığın konuya baktım. Orada ağdaki diğer cihaz hızlarının problemsiz çalışmasından bahsedilmemiş ve bu elbette önemli bir teferruattır. Yoksa sana yine orada ben cevap yazmışımki hız testi yap ve sonuç yine olumsuz olursa müşteri hizmetlerini ararsın demişim. O bilgiye göre yapılması gerekenler onlardı ama şimdi ağdaki diğer cihazların (telefonların) hız problemi yok diyorsunki, bu vaziyette yapılması gerekenler üstte belirttiklerimdir.

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

    dediğinizi yaptım ve kablolu ile bağlayınca hızdan çok memlunum umarım bana geri dönüşünüz çabuk olur ayrıca ethernet drivernı nı kontrol ettim ve güncel di

    edizgokaslan edizgokaslan (28)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Üç haftanımı aldı bunu denemeye karar vermek.. Üç dakikadada yapamazmıydın sanki @edizgokaslan :) Neyse, bu durumda kabahatlinin WiFi bağlantın olduğu kesinleşti (Zaten tahmin edilebiliyordu). Söz konusu PC markalı bir PC'mi? Eğer öyleyse marka model nedir, ne tür bir makinedir bu (Desktopmu laptopmu)? Önce nasıl bir kablosuz ağ bağdaştırıcısı kullandığını öğrenmeli veya anlamalıyız. temmuz 7 yıl önce
    • wmic csproduct get name şu kod ile baktığımda aspire E5-3G idi edizgokaslan 7 yıl önce
    • marka ise acer edizgokaslan 7 yıl önce