Telefonda ısınma kötümüdür ?

Marka Alcatel
Model  5024F
Bir telefonum var.
Akşamdan beri telefonu kullanırken ekranın altında ki üç nokta kontrol tuş bölümünde hafif bir ısınma oluyor.
Bu durum nedir ve tehlikeli midir?
Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz lütfen...

mat7 mat7 (341)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Zaman zaman telefonda yüksek işlem gücü gerektiren işlemler yapıldığında (oyun, edit vb.) hafif ısınmalar olabilir. Ancak durduk yere, normal kullanımda ısınma olması teknik arızalardan kaynaklanabilir. Aniden dün akşam ısınmanın başladığını yazmışsınız. Eğer oyun oynamıyor veya benzeri ağır bir işlem yapmıyorsanız muhtemelen bataryanızda veya şarj soketinizde sorun var. Telefonun şarj olmasında da sıkıntı varsa bu da batarya probleminin belirtisi olabilir. Ancak uzaktan kesin bir şey söylemek mümkün değil. Bence cihazı bir telefoncuya götürüp sorunu anlatın. Böylece bataryada veya başka bir bölümde sorun varsa kesin tespit ve müdahale yapılabilir.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Oyun yok, ağır başka bir işlem yok, biraz Google biraz sosyal medya türü, sonuç hafif bir ısınma ekran alt tarafında üç kontrol tuşlarında. Ve şarj ederken ısınma yok kontrol ettim. Bakalım zaman ne gösterilecek. Teşekkürler cevabınıza. ,@xbedirhanx (726) mat7 1 yıl önce
    • Rica ederim:) xbedirhanx 1 yıl önce
    • Değer telefonumada da kontrol ettim aynı durum ondada var . Sanırım bir terslik yok . Tekrar teşekkürler cevap verdiğiniz için. @xbedirhanx (751) mat7 1 yıl önce