Telefonda sorun olup olmadığını nasıl anlarız?

Telefonumun herhangi bir yerine hasar var mı? Telefonumda herhangi bir sorun olduğunu nasıl anlarım?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Akıllı telefonda sorun olup olmadığını anlama

    TestM uygulamasını kullanarak akıllı telefonunuzda donanımsal olarak herhangi bir hasar olup olmadığını anlayabilirsiniz. TestM, hem iPhone hem de Android için test uygulamasıdır. TestM uygulamasını kullanarak telefonunuzda problem varsa bulabilir ve ona göre teknik servise başvurabilirsiniz. Uygulamada "tam test" ve "hızlı test" diye 2 method bulunur. Hızlı test, çok kısa sürer ama bütün donanımları değil sadece önemli yerleri (ekran gibi) test eder.

    TestM nasıl kullanılır?

    TestM uygulamasının hem Android hem de iOS sürümü mevcuttur. iPhone için App Store, Android için Play Store'dan indirebilirsiniz.

    iOS: https://itunes.apple.com/us/app/testm-check-phone-report/id1242371446?mt=8

    Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.testm.app&hl=tr

    1. TestM uygulamasını telefonunuza indirin ve çalıştırın.
    2. İlk ekranda karşınıza çıkan "tam test" veya "hızlı test" seçeneklerinden birini seçin.
    3. Seçiminizi yaptıktan sonra TestM sırasıyla donanımların testini başlatacak. Mesela telefonun ahizesini test etmek için 3 tane numara söylüyor ve bunu oraya yazmanız isteniyor. Testler aşağı yukarı böyledir.

    TestM uygulaması telefonun hangi donanımlarını test eder?

    TestM uygulaması telefonun ön/arka kamerası, WiFi, Bluetooth, GPS özelliği, hoparlörü, kulaklık girişi, mikrofonu başta olmak üzere neredeyse bütün donanımları test edebilir. Aynı zamanda uygulamada bulunan rapor oluşturma özelliği sayesinde testi bitirdikten sonra elde edilen sonuçların bir raporunu oluşturabilirsiniz.

    Testi yaptıktan sonra ne yapmalıyım?

    iPhone veya Android telefonunuzda testi bitirdikten sonra tercihen teknik servisten veya bu işlerden iyi anlayan bir telefoncudan yardım alabilirsiniz. Ben teknik servise başvurmanızı tavsiye ederim.

    TestM uygulaması ücretli mi?

    TestM, tamamen ücretsizdir. İndirmek ve kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

    omercik omercik (9418)