Telefondaki fotoğrafları hafıza kartına taşıma

Telefondaki fotoğrafları nasıl hafıza kartına taşırım

nehir68 nehir68 (86)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dosyalar uygulamasında sdcard ve extsdcard diye bölüm vardır. Ext senin hafıza kartın oluyor. Dosyalar uygulamasından fotoğraflarını bulup taşı (veya kes) diyerek hafıza kartının olduğu konuma taşıman yeterli oluyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Söylediğiniz gibi bölümler yok ama sd kart ve dahili hafıza var @farurhenho nehir68 5 yıl önce
    • Ama sadece bazı fotoları taşıyabildim. Ve taşıyınca fotoların çekildiği tarihler yerine taşıdığım günün tarihi yazıyor kendi tarihi nasıl kalacak. @farurhenho nehir68 5 yıl önce
    • Android telefonların en kötü özelliği bu, dosyaların değiştirme/oluşturma tarihleri kopyalama/taşıma yapıldığında gidiyor. Apple cihazlarında böyle bir sorun mevcut değil. Bunu engellemek için tek çağre dosyaları bir sıkıştırma programı ile arşiv hâline getirmek. Fakat bu dosyaları çıkardığınız yerde tekrardan yeni oluşturma tarihi yazacaktır. Dosyaların tarihlerini tek tutma yolu budur. Telefondan bilgisayara kablo ile direk attığınızda dosya tarihi bozulmuyor diye hatırlıyorum, tekrar denemek lazım. tromick 5 yıl önce