Telefondaki verileri geri getirilemeyecek şekilde nasıl silebilirim?

Telefonum servise gidicek ve içinde bir sürü özel fotoğrafım var. Bu fotoğrafları geri dondurlemeyecek şekilde silmem gerek. Normal silince bazı programlarla geri getirilebiliyormus. Bunları nasıl öğütebilirim Hard reset atsam tamamı gider mi? Mümkünse program kullanılmasın öğütürken

birhanbirtane birhanbirtane (8)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Daha önceden @farurhenho bununla ilgili bir program önermişti yani Secure Wipe diye bir program bunun kullanımı ile ilgili de video çekmişti

    Çözüm makalesi: Android'de dosyaları geri getirilemeyecek şekilde silme

    Çözüm videosu: Telefonda silinen dosyaların geri getirilmesini engelleme

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Mümkünse program kullanılmasın diye yazmıştım ama birhanbirtane 5 yıl önce
    • Bu program silmiyor sadece dosyaları şifreliyor ve daha da o resimleri geri getiremiyorsun ama ilk resimleri silecen @birhanbirtane darkcrak 5 yıl önce
    • Programsız yöntemi yok bu dediğinin @birhanbirtane darkcrak 5 yıl önce

    Telefondaki verileri programsız olarak kalısı olarak silemezsin. Bu programlar özel algoritmalar kullanarak silinen verilerin üzerine işe yaramaz bilgiler yazıyorlar ve bunu defalarca tekrar ediyorlar.

    hakan hakan (15409)