Telefondan bilgisayara notları aktarmanın ve sonrasında tekrar bir telefona taşıyıp kullanmanın bir yolu var mı?

Telefonumda oldukça fazla notum var, bunları bir türlü aktaramadım. Smart Switch kullandım ama onda da not sürümleri farklıysa başka bir telefona aktarmıyor. PC'deki not defterinden de yapamadım paylaş seçeneği yok. Windows 10 Pro kullanıyorum notlarımı nasıl daha sonra kullanmak için PC'ye aktarabilirim veya aktarıp PC'de açmanın kaydetmenin bir yolu var mı?

Telefon: Samsung Galaxy Core Prime

eroo eroo (1)
2 yıl önce sordu

  • Samsung notlar uygulamasında mı notlarınız? xbedirhanx 2 yıl önce
  • evet telefonun "not" olarak geçen uygulamasında eroo 2 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Merhaba. Öncelikle cevap biraz uzun. Bluethootla dosya aktarmayı biliyorsanız direk aktarın. Ama konu hakkımda detaylı bilginiz yoksa aşağıda detaylı anlatım mevcut. Ben denemd için telefonumda bir not oluşturdum ve pc'ye atıp açtım. Öncelikle not uygulamasını açın. Paylaşmak istediğiniz notu açın. Ekranın sağ üst kısmında üç nokta simgesi var, ona tıklayın ve "paylaş" seçeneğine tıklayın. Sonra karşınıza bazı seçenekler gelecek. Bu seçenekler dosyayı hangi formatta bilgisayara atacağınızı öprenmek içindir. Örneğin o seçenekler arasında Microsoft Word Dosyası seçeneğini seçerseniz notunuzu pc'de Word programı ile açabilirsiniz. Buradan istediğiniz formatı seçin. Sonra size hangi yöntemle paylaşmak istediğinizi gösteren bir menü açılacak alttan. O menüde "bluethoot" seçeneğini seçin. Ardından pc'nizde de sağ alt tarafta (saat olan yerin yanındaki) ok simgesine tıklayın. Küçük bir menü açılacaktır. Bu menüde Bluethoot simgesine tıklayın. Yine küçük bir menü açılacaktır. O menüde de "dosya al" seçeneğine tıklayın. Sonra tekrar telefona geçin ve bluethoot menüsündeki cihazlar arasından paylaşmak istediğinizi cihazı seçin. Ardından bir onay uyarısı gelebilir. O uyarıyı onaylayın. Bilgisayarda da yükleme işlemi tamamlanınca dosyayı atmak istediğiniz konumu seçin ve işlemi bitirin. Sonra dosyayı attığınız konumdan notunuzu açabilirsiniz. Farklı bir telefona atmak için de aynı şekilde bluethoot simgesine tıklayın ve dosya gönder seçeneğine tıklayın. Göndereceğiniz dosyayı ve cihazı seçin. Gönderme işlemini başlatmadan önce telefonun bluethoot özelliğinin açık olduğundan emin olun.

xbedirhanx xbedirhanx (836)
2 yıl önce cevaplandı

  • Hocam öncelikle çok teşekkür ederim, alaka gösterip vakit ayırdınız ama şöyle bir sıkıntı var. Kullandığım telefon eski bir telefon o yüzden güncel telefonlardaki bazı seçenekler ve özellikler mevcut değil. Seçim yaptığımda bahsettiğiniz üç noktada sadece taşı seçeneği mevcut, Word vs. seçenekler yok ama yazdır deyince pdf olarak kaydet seçeneği çıkıyor. Paylaş seçeneğinde bluetooth, wifi direct gibi seçenekler var ama durum şu; telefonumda yaklaşık 1400 tane not var ve bu bahsettiğiniz işlemleri yapacağımda tek seferde sadece bir tane dosya seçiyor yani bunların hepsini bu işlemle yapmam günler sürer, acaba toplu bir şekilde veya tek seferde hepsini bilgisayara atmanın ve açmanın bir yolu var mıdır? şimdiden gerçekten çok teşekkür ederim. eroo 2 yıl önce
  • Notlar uygulamasına girin. Orda herhangi bir notun üstüne tıklayıp basılı tutun. Sonra notların olduğu bölümün üstünde "Tümü" seçeneğine tıklayın. Bütün notlar seçilecektir. İşleme devam etmek için bana ekranın alt tarafında paylaş seçeneğinin olup olmadığını söylemeniz gerekiyor. Eğer buton varsa pdf dosyası olarak paylaş seçeneğine tıklayın ve bluethoot ile devam edin. xbedirhanx 2 yıl önce
  • Tekrar teşekkür ederim ama şöyle bir problem var. Daha önce de belirttiğim gibi biraz eski bir telefon olduğu için mevcut telefonlardaki bazı özellikler yok. Tek bir nota basılı tutup seçim yaptığımda yazdır-paylaş seçenekleri çıkıyor ama tümünü seçtiğimde paylaş seçeneği de yazdır seçeneği de kayboluyor, bu özellik yok yani. Tümünü seçince sadece taşı seçeneği mevcut o da notların yine kendi içindeki bölümlerine, başlıklarına taşıma yapıyor. Bilgisayara veya pdf formatına taşıma şansı yok yani. Gerçekten çok uğraştım ne denediysem olmadı. Eğer başka bir seçenek başka bir yol, farklı bir çözüm veya fikir varsa program vs. onları da denerim. eroo 2 yıl önce