Telefonla girilen bazı sitelere ve oyunlara bilgisayardan giremiyorum!

Merhabalar. Heryerde aramama rağmen bi cevap bulamadım. Bazı sitelere ve oyunlara bilgisayardan erişim sağlayamıyorum. DNS ayarlarını denedim. Modemde sıkıntı olsa telefondan girmez diye düşünüyorum. Giremediğim sitelerde, "Bu siteye ulaşılamıyor." yazısı çıkıyor. Oyunlarda ise Bağlantı ayarlarınızı kontrol edin yazısı gelmekte. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

unknown unknown (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    ISS (internet servis sağlayıcı), Modem router veya antivirüs programı üzerinden parental kontrol (ebeveyn denetimi) aktif edilmiş/devreye sokulmuş olabilirmi acaba? İstersen ilk olarak bunu sor soruştur ve araştır.

    Yada önce antivirüsü geçici devre dışı bırakta bir öyle dene bakalım.

    Edit:

    Eğer bilgisayardan olduğunu düşünüyorsan Sistem Geri Yükleme ile problem öncesine dönmeyi deneyebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Altta yorumda VPN ile girebildiğini belirtmişsin. VPN ile girilebiliyorsa DNS değiştikliklerini denemeye devam etmelisin. Google DNS (8.8.8.8 -8.8.4.4) ve Open DNS (208.67.222.222 - 208.67.220.220) denemişmiydin? Birde farklı tarayıcılarda denemek lazım. Normalde girilemeyipte VPN ile girilebilmesi demek olurki girilmek istenen siteye bir engel veya yasak konmasıdır. Bu genellikle yabancı DNS çözümleriyle hallolabilir. Ama bazı engellerde DNS çözümleride yeterli olmaz ve bunlar ancak ve ancak VPN kullanma çözümleri ile aşılabilir.

    Ama başka bir problem olabileceği ihtimalide yabana atılmamalıdır. Eğer böyle bir durum varsa bir sistem optimasyonu programının çalıştırılması ile söz konusu problemlerin düzeltilmesi sağlanabilir. Bunuda deneyebilirsin:

    Advanced SystemCare Free - Gezginler (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Antivirüs programı bilgisayarda yüklü değil ve güvenlik duvarını kapatıp denemiştim bişey farketmedi. Host dosyasıda boş durumda. Bilgisayardan kaynaklı gibi ama çözemedim. unknown 6 yıl önce
    • Mesajımı editledim, yeniden bakarsın @unknown temmuz 6 yıl önce
    • Vpn ile giriyor ama lag olabildiği için tercih etmiyorum ayrıca formatı yeni atmıştım ağ ayarları ile ilgili bir şey olabilir mi var mı bilginiz unknown 6 yıl önce
    • Yeni format çekilmiş sistemde nasıl bir özel ağ ayarı olabilir bu engelleme için? Hiç sanmıyorum. VPN ile girilebiliyorsa DNS değiştikliklerini denemeye devam etmelisin. Google DNS (8.8.8.8 -8.8.4.4) ve Open DNS (208.67.222.222 - 208.67.220.220) denemişmiydin? Birde farklı tarayıcılarda denemek lazım @unknown temmuz 6 yıl önce
    • Mesaja yeni ilaveler yaptım. @unknown temmuz 6 yıl önce
    • Öncelikle ilgin için teşekkürler @temmuz , Farklı dns ler denedim farklı tarayıcılardanda denedim ama çözüm olmadı. Sadece siteler değil bazı oyunlara da giriş yapamıyorum. İlk defa böyle bi sıkıntı yaşıyorum. unknown 6 yıl önce
    • Bir şey değil. Sıkma canını, herhalde düzelir. Ama sistem geri yükleyerek problem öncesine dönmeyi denemedin galiba. Keşke bunuda deneseydin @unknown temmuz 6 yıl önce
    • Onu denemedim yüklediğim uygulamalar gider diye ama sanmıyorum öyle bir şey olacağını. Formatla ilgili olabilirmi acaba bir siteden yükleyip flash bellek ile atmıştım formatı unknown 6 yıl önce

    Var mı bilir kişi.?

    unknown unknown (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      VPN kullan hotspot shield gibi güvenilir vpnleri kullan

      temmuz2004 temmuz2004 (47)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Vpn programı ile giriyor ama lag olabiliyor yada pat diye arada gidebiliyor unknown 6 yıl önce