Telefonlara antivirüs programı yüklenmeli mi? yüklenmemeli mi?

Telefonuma antivirüs programı yüklemeli miyim?

Telefonuma antivirüs programı yüklersem ne olur?

Telefonlardaki antivirüs programı bilgisayarlara göre daha az koruyormuş diyorlar?

Telefonuma hangi antivirüs programını yüklemeliyim?

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonuma antivirüs programı yüklemeli miyim?

    Telefona yüklenen antivirüs programları bilgisayardaki kadar etkili olmuyor maalesef. Fakat çok fazla apk yani uygulama dosyasını sadece Google Play üzerinden değil farklı sitelerden yüklüyorsanız o zaman antivirüs programı yükleyebilirsiniz. Sadece Google Play üzerinden yükleme yapıyorsanız antivirüs yüklemenize gerek yok.  Google bu uygulamaları virüs taramasından geçiriyor. Fakat bazen google Play üzerinden de virüslü uygulama gelebiliyor.  Bu durumda da bu virüs çok yeni ve antivirüs programlarının tanımadığı bir virüs oluyor.  Fakat içiniz rahat edecekse yine de telefona antivirüs yükleyebilirsiniz.

    IOS telefonlara gelecek olursak:

    Zaten IOS telefona virüs bulaşmıyor çünkü google üzerinden bir şey indiremiyorsunuz telefona ayrıca bu konu üzerinde çok titiz Apple.

    Telefonlardaki antivirüs programı bilgisayarlara göre daha az koruyormuş diyorlar?

    Doğrudur çünkü Bilgisayara torrent'den oyun indiriyorsunuz mailleri ondan açıyorsunuz bir sürü uygulama indiriyorsunuz ve bunlardan da size virüs bulaşıyor zaten antivirüs programları telefonlardaki antivirüs programlarına pek fazla önem vermiyorlar diye biliyorum ama bilgisayardaki antivirüs programlarına sürekli güvenlik güncellemesi geliyor.

    Telefonlardaki antivirüs programları sizi çok fazla koruma ve antivirüs programı indirmenize de gerek yok çünkü telefonlarda antivirüs programı var.

    Telefonuma hangi antivirüs programını yüklemeliyim?

    Dediğim gibi antivirüs programı indirmenize gerek yok telefonlara ama illa indirmek istiyorsanız

    Android için:

    darkcrak darkcrak (5168)