Telefonlara gelen "Ziraat bankası müşterilerimize özel" sms'i gerçek mi?

90 537 868 40 85 numaralı telefondan gelen ve sms içeriğinde  "Ziraat bankası müşterilerimize özel.. Internet şubemize giriş yapan herkese 100 TL MAXI para ve 50 TL SHELL'den akaryatık hediye" mesajı doğru mu?

Link ziyarek edildiğinde açılan ziiraat.com gerçekten Ziraat Bankasına ait bir site mi?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ziraat bankası müşterilerimize özel.. Internet şubemize giriş yapan herkese 100 TL MAXI para ve 50 TL SHELL'den akaryatık hediye

    içeriği ile gelen SMS mesajı bir dolandırıcılık girişimidir. Bu mesaja inanıp açılan sahte Ziraat Bankası web sitesine girdiğinizde ve bilgilerinizi girdiğinizde bilgilerinizi çaldırırsınız. Bu mesajı dikkate almayin ve linki verilen siteyi ziyaret etmeyin.

    murat murat (12492)