Telefonlarda Trojen Dowloander

Evet gene bir trojen sorusu.Ama bu sefer benimle ilgili değil.Kardeşimin telefonu S4 yani Android.  Eskiden onun telefonuna apk dosyalar falan indirirdik.2 yıl önce falan.Şimdi teknolojik güvenlikte hassaslaşınca onun telefonuna Avast ve Malwarebytes indirdim. Avast güvenli olarak gösterdi fakat Malwarebytes 1 Tehdit buldu

"Trojen Dowloander Walk Free" diye sd cardda dowloand dosyasının içinde.Zaten o adı böyle değil asıl programın adı "Mobogenie apk" yani basarsınız indirme yöneticisi çıkar izin verip indirirsiniz onlardan sanırsam."Trojen Dowloander Walk Free" sanırsam virüsün adı neyse bu nedir?ne gibi tehlikeleri vardır? normal trojenmi? Yada bununla ilgili başka söyliycekleriniz varmı? Bu arada o yükleme şeysini daha önce açmışmıyızdır bilmiyorum açmışızdır diye tahmin ediyorum.

selocan787 selocan787 (107)
6 yıl önce sordu

  • Bu arada sildim o şeyi direk malwarebytes üzerinden selocan787 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bunu şöyle düşünün

Bazen crack yapmak isteriz, antivirüs yazılımları crack dosyasını virüs olarak algılar ama virüs değildir.

Mobogenie de normalde virüs değil ama demekki antivirüsun veritabanına öyle kaydolmuş bir şekilde. Telefonunuzda beklenmedik şekilde kapanma, donma, ağırlaşma gibi birşeyler yoksa içiniz rahat olsun

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • Ama mesela mobogenie adıyla bir trojen dowloander inmiş olabilir. selocan787 6 yıl önce
  • Onu bilemem onu siz kendiniz bilirsiniz. Ben ayrıntıda belirttiğinize göre yorum yazdım. @selocan787 omercik 6 yıl önce