Telefonların Mac adreslerini nasıl öğrenebilirim?

Android Mac adresi öğrenme nasıl yapılır?

iPhone Mac adresi öğrenme nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mac Adresleri internete bağlanan tüm cihazlar için geçerli kimlik numaralama sistemi olarak adlandırılabilir.Internete bağlanan her cihaz mutlaka bir Mac Adresine sahiptir. Bilgisayarlarda olduğu gibi, cep telefonu, televizyon, buzdolabı vs.. birçok cihazın internette tanınmasını sağlayan bir kimliği yani mac adresi vardır.Bu cihazlar içlerinde ağ kartı barındırırlar ve dolayısıyla da üreticiler tarafından bir Mac adresi ile üretilmişlerdir.

    Android Mac adresi öğrenme nasıl yapılır?

    Android cihazda Mac adresi öğrenebilmek için;

    1. Telefonunuzda Ayarlar bölümüne gelin.
    2. Ayarlar bölümünden Kablosuz kısmına dokunun.
    3. Kablosuz kısmında iken sağ taraftaki üç nokta işaretine basarak Gelişmiş bölümüne gelin.
    4. Gelişmiş bölümünde genelde en altta Mac Adresi bilgisini görebilirsiniz.

    iPhone Mac adresi öğrenme nasıl yapılır?

    iPhone veya iPod cihazda Mac adresi öğrenebilmek için;

    1. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne geliniz.
    2. Ayarların ardından Genel bölümüne gelin.
    3. Genel kısmından Hakkında bölümüne gelin.
    4. Hakkında ekranında iken biraz aşağı tarafta Wi-Fi Adresinin karşısındaki kısımda Mac Adresi bilgisi öğrenilebilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)