Telefonu her saat şarja takmak pile zarar verir mi?

Benim telefonum samsung galaxy A5 2017 ve devamli pugb mobile oynuyorum her saat her daka  sarja takiyorum herangi bir sorun olurmu pil  ömrü dusermi  simdiden tesekürler

ayhanncf ayhanncf (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bataryan sırf şarja taktın diye, şarjı bitmeden taktın diye bozulmaz. Ama şarjda kullanmanı tavsiye etmem. Ayrıca neden her saat her dakika şarja takıyorsun ki?

    Sen oyununu oyna, işlerini hallet, şarjı bitince tak daha mantıklı olmaz mı?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Zataen sarj bitince takiyorum sarjda kulanmiyorum ayhanncf 5 yıl önce
    • 1 iki saat pugb oynuyoru. Sarj bitiyor sarja takiyorum sorun olurmu sarj ömru azalirmi ayhanncf 5 yıl önce
    • 1-2 saatte şarjı bitiyorsa zaten bataryan bozulmuştur desek yalan olmaz herhalde. Artık ne zarar verebilirsin, bu şekilde kullan @ayhanncf omercik 5 yıl önce

    Telefonu tam şarjı bitmeden sürekli şarja takıp çıkarırsan bataryanın ömrü azalır. Bataryaların her donanım gibi bir ömrü vardır. Örneğin 10.000 şarj - deşarj yapabilirler. Sen bu şekilde kullanmaya devam edersen bataryanın ömrü azalır. Vaktinden önce ölür.

    Şarja takılı oynuyorsan da bu aşırı ısınmaya sebep olur yine bataryaya zarar verirsin. Benim önerim şarjdayken oyun oynama bırak telefon bir an önce şarj olsun.

    murat murat (12492)