Telefonu rootlayınca dosyalar ve uygulamalar silinir mi?

Samsung Galaxy A7 telefonumu rootlamak istiyorum. Rootladıktan sonra resimler, mesajlar ve uygulamalar silinir mi? Telefonum bozulur mu?

azme2007 azme2007 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başarılı bir şekilde rootlayabilirsen telefonundaki hiçbir dosya silinmez veya telefonun bozulmaz. Ama başarısız olursan (örneğin yanlış bir root dosyasını flashlarsın) telefonun yazılımsal olarak çökebilir ve tekrar orjinal yazılımı kurana kadar kullanılamaz hale gelebilir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Cevap için teşekkürler hangi programla sorunsuz bir şekilde root yapabilirim azme2007 6 yıl önce
    • Android 6.0'dan sonra rootlamak zorlaştırıldı. Bunu iyice araştırıp öyle yapmalısın. Root uygulamaları (benim denediğim kadarıyla) işe yaramıyor artık. @azme2007 omercik 6 yıl önce

    Telefonun Root ettiğinde telefondan hiç bir şey silinmez. Sadece android işletim sisteminde daha yetkili bir kullanıcıya geçmiş olursun.

    Windows'u standart kullanıcı ile kullanırken birden Administrator olmuşsun gibi düşün. Bu işlemde de telefondan hiç bir veri silinmez.

    hakan hakan (15394)