Telefonu tozlu ortamda tutmak zararlı mı?

Benim küçük kardeşim şaka amaçlı telefonumu tozlu bir yere koydu. Bir sıkıntı olur mu? Mesela bilgisayarlarda fan tarafına fazla toz girerse sıkıntı olabiliyormuş, telefonda da buna benzer sıkıntılar olabilir mi? Telefonun içine toz girebilir veya telefonun fanında sorunlar yaratabilir mi?

Telefon: Casper VIA E2 (rootsuz)

androidhacker androidhacker (28)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ne kadar süreli orada kaldığına ve ortamın ayrıca rutubetli olup olmadığına göre değişebilir.

    Ama herhalde uzun süreli kalmamıştır. Kapağını açarsın ve bir sıkı üflersin, ve kapağı kaparsın. Herhangi bir problem olacağını zannetmiyorum.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    Aşırı tozlu ortamda bulunması telefonun sağlığı açısından güvenli değildir. Nadiren de olsa telefonun kamerasına kaçabilir ve buda kameranın bozulmasına sebep olabilir. Kısacası, kesin böyle olur demiyorum ama dikkatli olmanda fayda var.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Açıkçası kamera pek önemli değil benim için telefonun daha çok ısınmasına veya buna benzer problemler olabilir mi? androidhacker 6 yıl önce