Telefonum açılırken Vestel logosunda takılı kalıyor

Telefonumu güç tuşuna basıp açmaya çalıştığımda Vestel yazısı çıkıyor ve öyle kalıyor. Rehberimin ve fotoğraflarımın silinmesini istemiyorum, bu sorunun çözümü nedir?

ebubekir25 ebubekir25 (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anladığım kadarı ile cihazın yazılımı bir şekilde çökmüş, telefonu sıfırlamayı denemenizi tavsiye edeceğim. Modelini belirtmediğiniz için Venüs V3'e göre anlatacağım ama aşağı yukarı aynıdır diye düşünüyorum.

    • Telefonu kapatın
    • Kapalı konumda iken ses yükseltme tuşuna basılı tutun, bu tuştan parmağınızı çekmeyin. Şimdi güç tuşuna basarak telefonu açın
    • Android System Recovery ekranı gelene kadar bu tuşlara basılı tutun
    • Recovery ekranı geldiği zaman ses azaltma tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset yazısının üstüne gelip bir defa güç tuşuna basın, daha sonra Yes yazısının üstüne gelip tekrar bir defa güç tuşuna basın.

    İşlem bittikten sonra telefonunuz sıfırlanmış olacaktır.

    Bu işlem işe yaramadıysa cihazı kablo ile bilgisayara bağlayarak yazılımı yüklemeniz gerekecek. Bunun için aşağıda linkini bıraktığım videoyu izleyin

    Vestel Venüs yazılım yükleme

    Hiçbirini yapamadıysanız teknik servisle görüşün, onlar yardımcı olacaktır.

    NOT: Fotoğraflarınızı bilmiyorum ama rehberiniz büyük ihtimalle Google hesabınızla senkronize olmuştur ve eğer cihazı tekrar açabilirseniz Google hesabınızı eklediğiniz takdirde otomatik olarak rehberiniz gelecektir, tabi eğer senkronize olmuşsa

    omercik omercik (9418)