Telefonum bazen takılıyor ve donuyor, ne yapmalıyım?

Mesela herhangi bir oyun oynarken seste problem yok ama görüntüde takılmalar olup bir süre sonra ise düzeliyor. Oyunun 3D olanında ise hem ses hem görüntüde takılmalar oluyor, ve bazen oyun oynamasam bile TouchWiz ana sayfası durduruldu hatasıyla karşılaşıyorum. Bu durum beni rahatsız etmeye başladı artık. Telefonum Samsung Galaxy Note 3 SM-N9000Q, ayrıca rootlu

Yardımcı olur musunuz, şimdiden teşekkürler.

yardim1315 yardim1315 (37)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle telefon takılıyorsa buna sebep olan bir yazılım olma ihtimali var. Bu gibi durumlarda telefonu sıfırlamak ilk yapılması gereken şey.  Telefonu sıfırlamak mümkün değilse gereksiz uygulamaların kaldırılması gerekiyor.

    Buna rağmen düzelme olmuyorsa oynadığınız oyun daha fazla ram, işlemci yani donanım gereksinimi istiyor olabilir. Bu durumda telefonda kasma, donma gibi sorunların olması normal.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bir tane online oyunum daha var ama o bu takilan oyundan daha fazla ram falan filan kullaniyor ama genede takilma olmuyor tek bu oyunda oluyor yardim1315 6 yıl önce
    • Hatta oyunun adini soyliyim wrestling revulation mu nedir oyle bir sey yapan mdicke yardim1315 6 yıl önce
    • O oyunun 3d olaninda hem ses hem oyun takiliyor 2d mi nedir diger oyununda ise sadece oyun takiliyor ses calmaya devam ediyor yardim1315 6 yıl önce
    • Ve tek oyun takilmiyo arada touchwiz ana sayfasi durduruldu hatasi geliyor ? yardim1315 6 yıl önce
    • @yardim1315 telefonu sıfırlama şansın var mı? murat 6 yıl önce
    • Evde wifi olmadigi icin sikinti cikar yardim1315 6 yıl önce
    • Yani sifirlamasam daha da iyi olur zaten de...cozum yok mu sifirlamak haricinde yardim1315 6 yıl önce
    • @yardim1315 ücretsiz oyun ve diğer uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsin murat 6 yıl önce