Telefonum çalındı ve IMEI numarasını bulamıyorum nasıl bulacağım?

Geçenlerde cafe de otururken telefonumu masaya koymuştum ve onu orada unuttum ve gittim sonra telefonumun olmadığını fark ettim sonra cafe ye gittiğim zaman telefonum orada yoktu sonra oradaki yetkilere sordum fakat onlar da bir şey bilmiyorlar ben de polise gittim ve onlar da IMEI numaramı sordular fakat telefonumun IMEI numarasını nereden bulacam telefon bende değil çalındı ne yapmam gerekiyor IMEI numaramı bulmak için.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefon Android miydi? Google hesabını ve şifresini hatırlıyorsan bulabilirsin. Tarayıcıdan şu siteye gir ve telefonunda açık olan Gmail ile giriş yap: https://www.google.com/android/find

    Telefon adının yanındaki küçük i butonuna tıkladığında IMEI numaran karşına gelecektir.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

      bu sorun benimde başıma gelmişti gaspa uğramıştım fakat satın aldığım yer imei numarasını çıkartıp bana verdiler.Telefonuda evkurdan satın almıştım telefonun ilk sahibi olduğumdan dolayı tabi işler biraz daha basit olmuştu eğer telefonunuz 2.el falansa o konu hakkında pek bir bilgim yok ama satın aldığınız yere gidip imei numarasını falan öğrenebilirsiniz.Eğer çakma imei falan varsa pek medet ummayın ki bu başlığı açtığınıza göre büyük bir ihtimal telefonunuzda orjinal imei var.Bu arada aklınızda bulunsun 2019 ocak ayında gaspa uğradım imeiyi karakola verdim ve telefon hala ortalıkta yok bundan öncede evime hırsız girip 2-3 tane telefon çalmıştı karakola o çalınan telefonun imeisinide teslim ettim fakat ondanda ses seda yok hatta o telefonlar 3 sene önce çalındı hala haber yok yani anlayacağınız verseniz bile çokta birşey değişmiyor ama yinede siz bir şansınızı deneyin derim :)

      ardayilmazvarol ardayilmazvarol (12)